Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet megosztása két...

Internet megosztása két számítógépen router nélkül, kábelelosztóval?

Figyelt kérdés

Ma kötötték be a netet, és csak a laptop volt itthon. Routert szerettem volna venni, de nem volt nála, így ajánlott ilyen kábel megosztót, mondom az is megfelel, és olcsóbb is volt. Elvileg 5 gépet lehet rákötni. Megjött a gép, de az internetet nem tudtuk megosztani, hol a laptopon jött be, hol a gépen, a kettő együtt nem működött, sőt néha az egyiken se jött be, csak hibaelhárítás után, és ip címet is úgy kellett kérni. Mi lehet a probléma?

Remélem nem az, hogy egyszerre csak egy gépről lehet netezni, mert akkor nem vettünk volna ilyen elosztót.



2013. nov. 20. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor bizony buktátok a "kábelosztó" árát, az egy fölösleges befektetés volt.
2013. nov. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

jól átvertek, 4-5ezer körül van már router.

[link]

Amit adott az illető az szerintem egy switch :

[link]

Eltaláltam ?

Mennyit kért ez a "komoly" szerelő érte ?

2013. nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja, szerintem is switch-et kaptál.

A switch nem képes NAT-olni csak a router és emiatt szokták a switch-et a router után kötni.

2013. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor ez biztos? :S Ma felhívom őket, hogy minek ajanlottak ezt a vackot, mert nem azért vettem, hogy felvaltva netezzek, hanem hogy egyszerre hasznaljuk az internetet...
2013. nov. 21. 06:45
 5/10 A kérdező kommentje:
És ez úgy néz ki, mint egy router. TP LINK van ráírva, világít, csak annyi hogy nincs antenna rajta.
2013. nov. 21. 07:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alján kellene lennie egy típusnak is. Úgy kezdődik, hogy "TL-", aztán betűk-számok vannak.
2013. nov. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
vidd vissza es vegyel egy routert
2013. nov. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
TP-link TL-SF1008D
2013. nov. 21. 08:57
 9/10 A kérdező kommentje:
Na megreklamáltam, majd elviszik és kapok egy routert.
2013. nov. 21. 12:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy switch.


Ez is képes internetmegosztásra de csak abban az esetben ha egy NAT funkciós router mögé kötöd.

2013. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!