Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ma egy percen belül 5 smst...

Ma egy percen belül 5 smst kaptam a Facebooktól a megerősítési kódommal, holott a gép előtt ültem, és be is voltam jelentkezve. Van valakinek ötlete, hogy ez hogyan és miért történhetett?

Figyelt kérdés
Nincs beállítva, hogy minden ismeretlen eszközről való bejelentkezéskor megerősítő kódot küldjön, a "kódgenerátor" funkció viszont igen. Tőlem még soha nem kért megerősítést belépéskor, gyanús, hogy valaki más akart a nevemben bejelentkezni, de ezt honnan tudhatta a Facebook? Rejtély...

#Facebook #kódgenerátor #megerősítési kód
2013. nov. 22. 02:31
 1/3 anti paladin ***** válasza:

Mármint honnan tudta az fb, hogy valaki be akart jelentkezni a fiókodba miközben már be voltál jelentkezve? :)

Futass le egy víruskeresést (ha a kergető be akarja zárni a böngészőt, ne jelentkezz ki fb-ről, úgy zárd be) és változtass jelszót. Ha telefonodról is be szoktál jelentkezni, ott sem árt egy vírusírtás. Arra tippelnék, hogy valahol összeszedtél egy keyloggert.

Sőt, ha biztosra akarsz menni, változtasd meg az emil fiók jelszavát is.

2013. nov. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igen, mert sokszor van, hogy bejelentkezve maradok otthon, de napközben az egyetemről 3 másik gépről is belépek. Akkor nem történik semmi ilyesmi. Köszi a választ!:) Bár keylogger után nemrég kutattam a gépemen, akkor még biztos nem volt, de megteszem újra.
2013. nov. 22. 14:45
 3/3 anti paladin ***** válasza:

Azért ki szoktál jelentkezni ha másik gépről lépsz be? Nem jegyzik meg a jelszavakat? Van rá esély, hogy a többi gépről szedik le a hozzáférésed?

Lehet vak riasztás is de inkább gyanakodj, mint hogy károd legyen belőle.

2013. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!