Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha helyi hálózaton műkôdik...

Ha helyi hálózaton műkôdik egy szerver, akkor az megfelelő port forwarding-al az működik rendesen interneten?

Figyelt kérdés
Egy szerveren dolgozom, ami remekül mûködik a helyi hálózaton (192.168.x.x) akkor a megfeleõ beálításokkal ennek mûködnie kellene a publikus Ip címemen is? (csak mert eddig nem jártam sok sikerrel, de szerintem csak a port forwarding van hibásan beálítva)

2013. nov. 23. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, amit a sávszélleség is enged.
2013. nov. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire komplex a protokoll. Alapesetben elég egy port, de sok esetben meg nem, néha meg random portok vannak.
2013. nov. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, 30-as porton listening-el, és a bejövő kapcsolatokat át viszi egy másik socket-re(úgy ahogy kell), de amúgy teljesen szabályos, egy portot használ(úgy ahogy kell) csak még nem sikerült interneten át kapcsolódni rá, gondolom, a hibás rooter beállítások miatt.
2013. nov. 24. 22:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ezt sima user-ként futtatod, akkor nem célszerű 1024 alatti portra bindelni.
2013. nov. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, Csodálkoztam is, hogy Acess Denied-et dob vissza linux alatt, de csak azárt van 30-on, mert a kliens még nem tökéletes, és a byte order nincs rendesen megoldva benne, és ennél magasabb portra nem tud csatlakozni, össze vissza lövöldözik a hálózaton, aztán nem történik semmi, persze config.cfg-ben álítható. De akkor most nem kell semmi komolyabb variáció, Windows alatt Winsock2-õvel mûködik, de ott nem találtam utalást erre, hogy külön valamit kéne varázsolni :)
2013. nov. 24. 23:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg sok adsl/kábelnet szolgáltató szokott olyat, hogy 1024 alatt befele minden portot tilt, hogy ne üzemeltess webservert otthon, stb. Szóval én amondó vagyok, hogy mindenképpen 1024 felett bindelj, az erre való.
2013. nov. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hmmmm.. azért nem mûködött nekem a 23 egy tesztnél :P. Köszi. Mondjuk ez nem ADSL a teszt egy T-mobile mobil stick-en volt szóval szerintem valószínûbb, hogy mobil hálózaton letiltják ezt, mert az könnyebb leterhelni :D. Köszi, ez tényleg sokat segített így most. Elsõ dolgom lesz a kliensen megcsinálni a nagyobb portokat, aztán további tapasztalat majd megaszondja :) Köszönöm
2013. nov. 26. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!