Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook-on be lehet állítani,...

Facebook-on be lehet állítani, hogy ismerőseim ne lássák, ha én írok egy eseményhez, nyilvános csoportba, vagy ismerősöm képe alá?

Figyelt kérdés
2013. nov. 25. 21:38
 1/4 1981-ben születtem válasza:
100%

Engem is érdekelt a kérdés, úgyhogy végigmentem az egész folyamaton, hogy biztosat tudjak írni.

Nem tudom, hogy írtál -e már nyilvános csoportba, de a teendő a következő:

A kis fogaskerék legördülő menüsorában (amit a legtöbbet arra használsz, hogy kijelentkezz) kiválasztod az "Adatvédelmi beállítások" pontot, majd itt a legfelső hivatkozásra kattintva kiválasztod a "Csak te" Lakattal jelzett ikont. Ezek után, ha bármit teszel, nem látja a többi ismerősöd, viszont ha ezt visszakapcsolod, újra látni fogják azt. Úgyhogy csináld azt, hogy miután végeztél a hozzászólással, ugyanitt visszaállítod az egészet az eredeti állapotra, de nézd meg a bejegyzésedet(mert a te idővonaladon mindenképpen látható csak a saját számodra) hogy nem állítódott e át. Ezt úgy láthatod, hogy a bejegyzés alatt (változóan: jobb vagy bal oldalon) ugyanazokat az ikonokat találod, mint amikkel az "Adatvédelmi beállítások" menüpont alatt operáltál. Értelemszerűen, ha nem maradt meg a "lakat" ikon, akkor mihamarabb állítsd át arra.

A másik, hogy ha egy nyilvános csoportba írsz legtöbbször (de én úgy vettem észre, hogy mostanában mindig) a szövegmező alatt, amibe írni fogsz, találsz egy kis jelölőnégyzetet, ahol a pipa be illetve kivételével be tudod állítani, hogy elküldje -e azt az adott hozzászólást az idővonaladra, vagy sem. Célszerű már a hozzászólásod begépelésének megkezdése előtt kivenned a pipát, így már előre bebiztosítva magad nyugodtan gépelhetsz és ha a jóváhagyás gombjára kattintasz (pl. "Mehet"), akkor már nem okoz fejfájást, hogy miért nem tetted meg korábban.

Ha egy ismerősödképe alá írsz, arra már nem tudok ilyen biztosan válaszolni. Ha le van nála tiltva, hogy mások ezt láthassák, akkor nem fogják látni a te ismerőseid, csak azok azok az ismerőseid, akikkel közösen vagytok a kép tulajdonosával ismerősök. Ugyanakkor azt vettem észre, hogy egy pillanatra akkor is felugrik másoknak a "pillanatról pillanatra" alkalmazásban, aztán el is tűnik. Persze ezt csak azok láthatják, akik éppen akkor be vannak jelentkezve a Facebookra. Tehát ez elsősorban annak a másik félnek a beállításaitól függ, akinek a képéhez hozzászólsz, de, érdemes szétnézni a Te adatvédelmi beállításaid közt is, valamint egyéb menüpontokban (hiszen folyamatosan változik a Facebook) de lehet, hogy olyan beállítást nem fogsz találni, ahol csak azt az egy hozzászólásodat tilthatod, hanem tiltod mindet úgy tudom.

2013. nov. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. nov. 26. 10:56
 3/4 1981-ben születtem válasza:
100%
Van egy másik lehetőség is: rámész az idővonaladra, ott rákattintasz a "Tevékenységnapló"-ra. (Ezt szintén csak utólag tudod megtenni, ha hozzászóltál valamihez.) Itt átállíthatod a dolgokat, ahogyan szeretnéd pl. a már említett ikonok segítségével (Tudod: a "lakat ikon" a legerősebb korlátozás) de akár törölheted is az idővonaladról. Ez utóbbi esetben győződj meg róla, hogy csak az idővonaladról törlődött -e, mert ebben nem vagyok biztos. Vagy felülvizsgálhatod, hogy biztos, hogy az történt -e, amit szerettél volna. Pl. hogy nem látható -e mások számára.
2013. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 1981-ben születtem válasza:
97%
A legbiztosabb azonban, ha valami oknál fogva nem akarod, hogy az ismerőseid lássák azt, hogy mit írsz ki, hogy nyitsz egy másik Facebook címet és így szólsz hozzá a nyilvános csoporthoz. Persze ezt nyilván csak ebben az esetben tudod megtenni, mert az események illetve képek a legtöbb felhasználónál "nem ismerősök" számára nem láthatók, de az esetek erősen túlnyomó többségében nem lehet azokhoz hozzászólást írni. Tehát az ő beleegyezésével fel kell vetetned magad, mint ismerőst.
2013. nov. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!