Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Mi szükséges ahhoz, hogy legyen a lakásban wifi?

Figyelt kérdés

Holnap kötik be nálunk a netet, ami annyiból áll, hogy behúznak egy vezetéket, nincs modem, se semmi. A kérdésem az lenne, hogy mi szükséges ahhoz, hogy több gép is rádugható legyen erre, illetve legyen wifi?

Teljesen elvagyok kavarodva ezekkel a routerekkel, meg modemekkel, fogalmam sincs mi mire jó, milyet kell venni, mit kell csinálni, hogy működjön, hogy kell jelszót tenni rá stb.



2013. dec. 4. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy wifis router kell neked.
2013. dec. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

A bekötésnél szoktak modemet is hozni. (Kivéve ha kifejezetten nem kérted.)


Ha modemet nem hoznak, akkor azt is venni kell (a wifi router mellé).

2013. dec. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Nem feltétlen szükséges az a modem. Például a DIGI LAN mellé nem kell.

Csak behúznak egy LAN kábelt amire aztán mehet a saját eszközöd.


Ajánlom ezt a routert:


[link]


Nyilván ennyiért nem profi készülékről van szó de a maga kategóriájában jó kis router. Nagyon egyszerű kezelőfelülete van amihez a magyar nyelv is letölthető tehát nem nehéz bekonfigurálni.

Itt egy rövidke kis teszt róla: [link]

2013. dec. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem adnak hozzá modemet. Nem egy nagy szolgáltató, helyi, városi, pici szolgáltatóról van szó, akiknél nem jár. A honlapjukon is feltüntették és el is mondták a személyes találkozónál, hogy behúzzák a vezetéket és konkrétan ennyi.

Utolsó, neked köszönöm, hogy külön linkeltél is egy fajtát. Ma körbenéztem egy áruházban és igazából 4-14 ezer forintig találtam mindent, nekem pedig fogalmam sincs melyik miért annyi és nekem melyik kellene.

2013. dec. 4. 23:12
 5/8 anonim ***** válasza:

@Wampa: Ne keverd meg a kérdezőt.

A szolgáltató mindent biztosít amit kell, vagyis ha nem adnak modemet, akkor nem kell. (Majd szépen ők akkor a lan káblet húzzák be és kész.)


Csak router kell, hogy meg lehessen osztani megfelelően.

Az itt ajánlott helyett én inkább valamilyen TP-Linket mondanék. Viszonylag olcsóak és elég jók.

2013. dec. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

14 ezer forintos routerre nem hiszem hogy szükséged lenne.


Milyen sebességű netre fizettél elő?

2013. dec. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem túl nagy csomag, a letöltési sebesség 10 Mbit/s, a feltöltési 5.
2013. dec. 5. 11:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor ( ha már egyeseknek nem tetszik a Netgear saját On-Networks márkája ) tökéletes lesz ez a router:


[link]

2013. dec. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!