Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudok összekapcsolni...

Hogyan tudok összekapcsolni egy CISCO EPC 3925-ös routert/modemet egy TP-Link TL WR542G-vel?

Figyelt kérdés

Kicsit konkrétabban: A Cisco EPC 3925-ös router kapja a netet. Onnan át van vezetve egy másik szobába kábelen a net. Eddig a kábelt dugtam a gépbe, de szükségem lenne wifire a szobában. Viszont az Cisco EPC-3925-ös modem wifije nem ér el a szobámig.

Ezért szeretném bevezetni kábelen a TP Lint TL WR542G-be a netet, hogy tudjak netezni wifin keresztül.

Namármost a kérdésem az lenne, hogy ezt az egész folyamatot hogyan kellene megoldanom? Miket és hogyan kellene beállítanom?



#internet #router #kapcsolat #hálózat #modem #net #Cisco EPC 3925 #TP-Link TL WR542G
2013. dec. 8. 19:55
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Cisco-ból érkező kábel a (kék) WAN portba, asztali gép felé egy rövid kábel (sárga) 1-4 port bármelyikébe.


TP-Link router beállítása:

[link]

2013. dec. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szóval azt nem lehet megcsinálni, hogy csak egy Access Point módba beállított router legyen a szobámban? És az szolgáltassa a wifit?

Tehát kábelen jön a TP-Link routerbe az internet. Azt pedig átalakítom vezeték nélküli internetté? Telefonnak, laptopnak kellene, szóval nem tudom folyamatosan bedugva tartani a gépemben. Ezt nem lehet kivitelezni?

2013. dec. 11. 21:59
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Ha már úgyis ott van a kábel, szerintem így egyszerűbb.

Az asztali gépet kábellel rákötöd a routerre, így lesz internet azon is, laptop vagy telefon közben wifin csatlakozik. Wifis jelszót a leírás alapján belövöd...


Persze a routert access point-ként is konfigurálhatod, de szerintem így egyszerűbb, hacsak a kábel nem kell máshova, mert akkor ez utóbbi marad.

2013. dec. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.:)
2013. dec. 26. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!