Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem csatlakozik a...

Miért nem csatlakozik a telefonom a routeremhez?

Figyelt kérdés
Volna egy Linksys WRT300N routerem. Kábelen osztja a netet, a ps3 a wifi jelet is fogadja, működik rajta az internet. A probléma az androidos telefonokkal van, az "IP-cím lekérése" résznél leragad a kapcsolódás. Ismerősöm mondta, hogy a Radio Band-et állítsam 20MHz-re, de így annyival változik a helyzet, hogy ugyan kapcsolódik a telefonom, de csak korlátozott kapcsolattal. A routert ez alapján állítottam be (bár nem pont az a típus, de eligazodtam rajta) [link]

2013. dec. 12. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

DHCP szerver megy rendesen? A telefonon nincs fix IP beállítva?

G.

2013. dec. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi az a DHCP szerver, de a telefonokon nincs fix IP beállítva
2013. dec. 12. 21:28
 3/11 anonim ***** válasza:
A DHCP, ha jól tudom a dinamikus ip cím kiosztást jelenti, ez a routereknél mindig így van. Szal nincs fix ip.
2013. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát, pedig az én TP-Linkem támogatja a MAC-alapú IP hozzárendelést az eszközökhöz, és a DHCP szervert is kikapcsolhatom. Akkor ez így mi? Ja, és ez csak egy 6 ezer forintos "bucsui" router, ehhez képest egy ipari Cisco router ég és föld.

Kérdező, be tudsz lépni a router webes kezelőfelületébe?

G.

2013. dec. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
be tudok lépni, persze
2013. dec. 13. 13:10
 6/11 anonim ***** válasza:

Faca. Nézd meg a következőket: csatorna, titkosítás, hitelesítés, wireless mód (B/G/N).

Meg esetleg írd le, hogy milyen ezköz(ök)kel nem megy a kapcsolódás.

G.

2013. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Radio band: Standard 20MHz

Standard Channel: 11 - 2,462GHz (kb minden csatornát kipróbáltam már, egyikkel sem működött)

A hitelesítést nem találom

Security mode: PKS-Personal

Encryption: TKIP

És az egyik eszköz egy SonyEriccson Live with Walkman (Korlátozott kapcsolatot hoz létre), a másik pedig LG Optimus L3 (IP-cím lekérése résznél leakad)

2013. dec. 13. 14:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó lenne megpróbálni kikapcsolni a wifi titkosítást egy kis időre és megnézni, hogy úgy tudnak-e csatlakozni a kérdéses eszközök.

G.

2013. dec. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megoldódott! A telefonon manuálisan beírtam az IP-t (192.168.1.50), átjárókat stb, és a 10-es csatornán csodásan működik. A routeren meg automatikuson van minden.
2013. dec. 13. 15:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Fasza!

Azért majd arra figyelj, hogy ezt meg kell csinálnod minden eszköznél, amit így akarsz csatlakoztatni.

G.

2013. dec. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!