Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Netről rendeltem nem erősített...

Netről rendeltem nem erősítettem meg a megerősítő emailon, és kipostázták. Ilyenkor megbüntethetnek valamire, vagy felszámoltathatják a postadíjat?

Figyelt kérdés
Heló! A kérdés adott szerintem a fenti dolgokból. Amúgy azért nem erősítettem meg, mert a honlapon sehol nem találtam a postadíjakat, és ebből kifolyólag nyomtam végig a rendelést hátha ott írja. A fizetési mód kiválasztása után a fizetendő összegnél sem számolt fel postadíjat... Ma kaptam egy különös csomagot... és kiderült, hogy ez az, de nem voltam hajlandó kifizetni lévén, hogy meg sem erősítettem.
2013. dec. 17. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt mondjuk a vásárlási feltételek között kell megnézni, de szerintem maga a megrendelés lezárul, amint megrendelted. A megerősítő e-mail azért van, hogy a bolt megerősítse, hogy fogadták a megrendelést, és tudják teljesíteni. Arra általában nem várnak választ, az egy visszajelzés feléd.


Amúgy 8 napon belül elállhatsz a rendeléstől, ha visszaküldöd. Ezt viszont mielőbb jelezd nekik levélben. Ennek a postának a költségét te fizeted, de amúgy indoklás nélkül is visszakapod az cucc árát.

2013. dec. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"Köszönjük szépen vásárlását, kérjük az alábbi linkre kattintva (vagy a böngészõbe bemásolva) erõsítse meg rendelését": Itt található volt egy link, amire nem mentem rá... ergo nem erősítettem meg a rendelésemet.
2013. dec. 17. 16:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyen levelet még nem kaptam, akkor nem egyről beszéltünk, bocsánat.

De akkor is a vásárlási feltételeket kell elolvasni, mert ott van pontosan leírva a vásárlás menete.


Amúgy tegyük fel, hogy simán megrendelted és nem veszed át. Szerintem ezzel sem követtél el semmi törvénytelent. Távollévő felek között van ilyen lehetőség, hogy elállj a vásárlástól.

2013. dec. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
[link] innen rendeltem... vásárlási feltételeket sehol nem találsz... Írják, hogy a vevőszolgálatnál, vagy hol el kell olvasni a szöveget, de ott csak egy bemutatkozás van (1-2 infó van benne), de semmi konkrét.
2013. dec. 17. 16:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Vásárlás menetét tényleg nem találtam, és az "Általános szállítási feltételek és egyéb fontos tudnivalók" sem link, nem mutat sehova. Erre hivatkozhatsz, ha számlát küldenek. Viszont a lenti szöveg alapján a postaköltséget te fizeted. Szóval nem egyszerű.


"Postai utánvéttel megrendelt termékek esetében, amennyiben az nem kerül átvételre, a postai költségeinket, a megrendelőnek kiszámlazhatjuk, nem vizsgálva azt, hogy ki volt a hibás, a megrendeló, avagy a posta."

[link]


Amúgy mennyi a postaköltség? Megéri belemenni egy ilyen huzavonába?

2013. dec. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vissza írt a csávó, hogy tegnap megerősítettem... Pont akkor, amikor az órán ültem. A másik valószínű dolog, hogy 1 nap alatt itt is volt a cucc. (még reggel környékén) Amúgy a posta az 1895. (sajnos ennyit így karácsony környékén nem tudunk kiadni +-ba)
2013. dec. 17. 22:03
 7/7 A kérdező kommentje:
Új infó. Az eladó lényegében elismerte, hogy nem lett megerősítve, ugyanis írt egy olyan dolgot arra a levelemre, melyben azt bizonyítottam, hogy lehetetlen, hogy én akkor megerősítettem volna a rendelést, egy olyan levelet, ami arról szól, hogy megkérdezte egy jogot végzett barátját, és azt mondta, hogy az e-mailos megerősítés a más nevében való rendelés elkerülése végett van, és ez az esetünkben ez nem áll fenn, ezért attól, hogy nem erősítettem meg még megerősítettnek számít a rendelésem. Ez mennyire lehet jogos védekezés?
2013. dec. 19. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!