Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » ADSL internetnél milyen új...

ADSL internetnél milyen új csomagot érdemes előfizetni?

Figyelt kérdés

Szóval most az Enternetnél van 8mbites netem, de szeretnék átmenni új, gyorsabb és olcsóbb internetre. A T-Home-mal beszélve az derült ki, hogy ahhoz új modem kell és 80% a valószínűsége, hogy menni fog a 15mbites net. Viszont ha a mostani szolgáltatómnál kötnék újra hűséget, akkor ott van 10mbites is, ami szerintük nem okozna gondot semmiképpen se, csak ott drágább a net, bár az nem lehet legalább, hogy csak 5 mbitesre tesznek a végén. Ezeket az infókat tudom írni: a 8mbites net nem megy valami jól, 400-500 kbyte-tal töltök le, a központtól kicsit kevesebb, mint 2 kilométerre vagyok, a vonal adatok: csillapítás lefele (DS Line Attenuation): 40, jel/zaj viszony (DS Margin): 9, D-link 360T (A3) a modem gyári firmware-rel. A kérdés végül is az, hogy szerintetek ha menne is a 15 mbit, lenne sebességjavulás vagy fogadjam el a biztos 10mbitet? Amúgy ahhoz nem kell új modem? Bár asszem az 5mbites se lenne nagy visszaesés...

Remélem, érthetően fogalmaztam és előre is köszönöm a válaszokat!


2009. nov. 25. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg a modemcsere nem elkerülhető sehogy sem, mert a 360T "végsebessége" lefelé 8Mbps ( ftp://ftp.dlink.hu/dsl/dsl-360t/documentation/DSL-360T%20Datasheet.pdf ), mivel nem tud ADSL2-t.


Ha neked kell majd megvenni, akkor a 380T ( ftp://ftp.dlink.hu/dsl/dsl-380t/documentation/DSL-380T_man_hu_Manual.pdf ) már jó lesz (de azért érdeklődj náluk, hogy mit javasolnak).

2009. nov. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülye kérdés, de ezzel a modemmel nem is menne a 10mbites net, vagy csak lassú lenne?
2009. nov. 25. 20:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Az mondjuk igaz, hogy alapból nem tudja az ADSL2-t, de most utánanéztem, és kiderült, hogy frissítéssel mégis.

a frissítés itt található:


ftp://ftp.dlink.hu/dsl/dsl-360t/driver_software/DSL-360t_fw_revALL_20060220_ALL_eng_20060220.zip


Ezután egyrészt megváltozik a grafikus felülete a modemnek, másrészt képes lesz ADSL2/2+ -ra is. Akkor nem biztos, hogy kell csere.


Egy nagyon rövid leírás az ADSL2-ről:

[link]


Egy kicsit bővebben:

[link]


Van még egy másik jellemzője a modemnek, ez ANNEX A vagy ANNEX B lehet (a 360T a leírás alapján ANNEX B). A lényeg, hogy a modemednél és a szolgáltatónál (meg kell tőlük kérdezni) ez megegyezzen. Ha nem egyezik, akkor firmware-frissítéssel átállítható (talán), de ha nincs hozzá frissítés, akkor mégis csak cserélni kell. Ha maradsz az Enternetnél, akkor ez nyilván tárgytalan.

2009. nov. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!