Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Segítség! Routerrel gondom...

Segítség! Routerrel gondom van, mit kell csinálnom?

Figyelt kérdés
A lakásban csak egy db laptopunk van. Vettünk egy routert hogy megosszuk a netet telefonra stb. Már a bekötésnél gond volt mert kábeles netünk van és az már rá van kötve egyből a laptopra, modem nélkül. Van egy másik kábel amit a routerhez adtak de azt sehova sem tudom kötni mert már az internet kábel elfoglalja a laptop csatlakozóját. Pedig valahogy be kéne kötni azt a WAN kábelt. Kéne vennem egy modemet? Vagy ezt hogy tudom beállítani mert 2. gépünk az nincs. Bocs ha nem fejtettem ki magam eléggé nem nagyon értek ehhez.
2013. dec. 17. 18:53
 1/2 Grim13 ***** válasza:
kéne legyen egy modem otthon mert nem hiszem hogy a fali ajzatból jön az internet szóval ajzatbol modembe abból a routerbe onnan a gépbe
2013. dec. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 claidheamohmor ***** válasza:

Milyen kábel az a kábel?

Alapesetben két lehetőség van: 1. bejön a koaxkábel, belemegy egy modembe, onnan egy UTP-kábel megy a laptopodba. 2. bejön egy UTP-kábel, belemegy egy csatlakozó aljzatba, onnan kijön egy UTP-kábel, és belemegy a laptopodba.

Ha annyira nagyon nem értesz hozzá, hogy már az sem tiszta, honnan jön a net, szerintem egyszerűbb, ha megkérsz valaki hozzáértő ismerőst, hogy csinálja meg.


Egyébként a laptopba dugott kábelt ki kell húzni, és bedugni a router WAN-portjába. A routerhez általában adnak egy darab UTP-kábelt (ha nem, akkor venni kell), ennek az egyik végét a router egyik LAN-portjába dugod, a másik végét a laptopod hálókártyájába. Ezután a router konfigurációs menüjében el kell végezni a szükséges beállításokat. Amiket így látatlanban, az előfizetésed és a használt eszközök ismerete nélkül elég cinkes lenne leírni.

2013. dec. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!