Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feladott hirdetésemre csak...

Feladott hirdetésemre csak külföldiek érdeklődnek, angol leveleket kapok, hogy meg van-e még a termék. Miért?

Figyelt kérdés

Ez már nem az első eset, apródon, jofogáson hirdetek egy laptopot és magyar még nem, de külföldi érdeklődő, mindennap van, angolul kapom a levelet, hogy euroban fizetne, meg van-e még stb. Már régebben ezzel megjártam egy kabáttal, ott is külföldi (angol) pasi írt én meg feladtam neki, h ő majd utal...írtam neki, hogy feladtam stb. de a pénzt nem utalta, nem küldte róla a befizetési bizonylatot úgy ahogy megígérte (én meg személyit lemásoltam stb. mindent elküldtem neki), így a postára vissza mentem és még időben vissza tudtam kérni a csomagot és a feladási díjat is vissza adták, ami van 10ezer ft volt. Szóval emiatt nem foglalkozok külföldi érdeklődőkkel. Szerintetek ezek amúgy átverések, már mint az ilyen angolul írt levelek? Mással is van így hogy csak külföldiek érdeklődnek?


Ilyeneket írnak:

"I will like to know if the item is in perfect condition and tell me

the price in EUR."


" hello seller do you still have this item available for sale ?"


"How much is the final price in Euro ??"


Amúgy egy ismerős szerint drágán hirdetem, ezért nem tudom elhinni, hogy egy külföldinek ennyire jó vétel lenne, pláne hogy "magyar" a laptop, magyar billentyűzettel....



2013. dec. 29. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kamuk.

Ha rendes vásárló érdeklődik, azt a leveléből le lehet szűrni.

2013. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azért egy kérdés megfogalmazódott bennem.

Ha nem tud magyarul akkor mit keres egy magyar hirdető oldalon és hogyan érti a hirdetést?

Te szoktál török-román-ukrán-szlovák oldalakon mászkálni?

2013. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Igen, ez csalás lesz. Mindenképpen jelezd az apród és a jófogás ügyfélszolgálatának, hogy mást ne tudjanak átverni, biztos meg tudják nézni milyen üzeneteket kaptál.
2013. dec. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Így igaz én sem nézegetek pl. ukrán hirdető oldalakat. Utána nézek, hogy hol tudom jelenteni a két oldalnak. Nem töröltem ki a leveleket.
2013. dec. 30. 08:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyébként segíthet, hogy google-ben rákeresel a feladó email-címére, ha gyanús.

Nekem már segített, találni érdekes dolgokat. :)

2013. dec. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Jófogásnál ugyfelszolgalat@jofogas.hu, Apródnál nem találtam e-mail címet csak egy ilyen kapcsolatfelvételi oldalt:

[link]

2013. dec. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. dec. 30. 13:56
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, csalás utána néztem: pont itt is volt egy ilyen kérdés ( http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd.. itt az 5. hozzászólásban ír róla a kérdező, hogy valóban csaló az illető) ő az aki nekem írt: Fredson James fieldmarshal222@gmail.com, erre az email címre több találatot is kiadott a google.

A másik kettő aki írt:

- matt_chri01@blumail.org a feladó név "M"

- veronikathomas227@gmail.com


ez a kettő is gondolom hasonló csalók lehetnek...

2013. dec. 30. 14:04
 9/11 A kérdező kommentje:
Írtam levelet mint a két oldalnak, nem tudom tudnak-e tenni valamit, mert nem az oldalon keresztül írták a levelet, hanem az email címre, de minden esetre én szóltam.
2013. dec. 30. 14:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Fieldmarshal mar nalam is probalkozott, nem tudom miert nem tesznek a mogotte allo emberek ellen valamit.
2013. dec. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!