Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem ad rendesen IP-t?

Miért nem ad rendesen IP-t?

Figyelt kérdés
Itthon van egy modem vagy mi amiből jön az internet, abból átmegy egy routerbe,és abból a routerből megint átmegy egy másik routerbe a net, összesen 4 gépre adja az internetet.Eddig csak ritkán fordult elő, de most rendszeresen kiírja az Eset Smart, hogy Azonos IP címek vannak a hálózaton, és biztonsági okokból nem engedi futni. Na most ezt ilyen kis gyors Ip cserélgetéssel tudom orvosolni, de körbe adjuk és mindig másik gépen jelenik meg ez az üzenet. Miért nem képes külön IP-t adni minden gépünknek? Mi lehet a gond? Előre is köszi a válaszokat.

2014. jan. 1. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Valamit ott akkor rosszul kötöttél össze vagy rosszul állítottál.


Egy ilyen kis hálózaton 1 db router elég lenne, szóval a 2. routerben kapcsold ki a DHCP-t, majd a WAN helyett a kábelt dugd át egy LAN portra.

Így az egy sima switchként fog működni és tuti nem kavar bele a dolgokba. (De tényleg lődd ki a DHCP-t!)


Vagy állíts be más-más tartományokat a 2 routeren, hogy tuti nem zavarják be egymást.

2014. jan. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ideiglenesen ki lett cserélve a 2. router. Egyszer már be lettek állítva a routerek, és valószíndűleg ez az ideiglenes csere zavarta meg, mert az újban nem volt semmi állítva csak rászúrtam, de most visszaraktam a régit és azzal nincsenek gondok. Szerintem akkor visszarakom megint az újat és abban kipróbálom amit írtál. Köszönöm a válaszodat! :D
2014. jan. 2. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!