Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Honnan van az internet?

Honnan van az internet?

Figyelt kérdés
Találtam már erre vonatkozó kérdést, de kielégítő választ nem. Azt értem, hogy sok hálózat összekötve, de a szolgáltatóm hogy "állítja" elő a kiosztható sávszélességet? Azt tudjuk, hogy az áramot a paksi atomerőmű termeli, de az internetet mi? És én is tudok itthon internetet csinálni? Mert ugye áramot tudok generátorral, aggregátorral, dinamóval stb.

2014. jan. 2. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon lesarkítjuk, akkor a net szerintem számítógépek hálózata (egy nagy LAN), amiket távolról el tudsz érni. Minden weboldal egy számítógépen (szerveren) fut, amire te rácsatlakozol. Na ebből van több millió rákötve a hálózatra, a szolgáltató pedig aktív hálózati eszközökkel ossza ki a sávszélt, beállítva, hogy egy több gigabites elosztóponton egy adott ügyfélnek mennyi menjen ki.
2014. jan. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne az áramhoz hasonlítsd az internetet, inkább a telefonhoz mondjuk.

Telefon vonalat sem tudsz csak úgy csinálni magadnak. Persze technikailag lehetséges, csak nem éri meg. A szolgáltató gyakorlatilag annyit tesz, hogy egy központból kihúz kábelt a végfelhasználókhoz és biztosítja megfelelő eszközöket. Mivel mindenki ezt csinálja, a központon keresztül mindenki elér mindenkit.

Ezt most persze rohadtul leegyszerűsítettem, de a lényeg ennyi.

Szóval a szolgáltató nem állít elő semmit, egyszerűen lehetővé teszi számodra, hogy kommunikálj a többi számítógéppel/szerverrel a hálózatban. Csak ehhez ki kellett húznia jópár ezer méter kábelt, fel kellett törni néhány tonna aszfaltot stb :)

De te otthon pont ugyanezt csinálod. Van három szoba, abban három számítógép. Kell egy központ, amibe bekábelezed mindkettőt (ez a router. Persze a wifi is tök ugyanez technikailag, mindegy, hogy nem kell kábel, a központ akkor is kell).

A szolgáltató is ugyanezt csinálja csak nagyban.

És vannak még nagyobb szolgáltatók, akik országok, kontinensek között húznak ki kábeleket. Szó szerint. Ott fut a tenger alján az üveg és ott megy minden adatforgalom. Mindezt megfelelően nagyban képzeld el, hiszen több milliárd eszközről beszélünk.

2014. jan. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor nem magáért az internetért fizetek, hanem a kiépített hálózatért, használatért, hozzáférési lehetőségért. Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 4. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!