Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebook mi alapján listázza...

A Facebook mi alapján listázza ki a keresett neveket?

Figyelt kérdés

Szóval sok mindent észrevettem már: pl az első 20 ismerőst az alapján listázza ki, hogy kit nézek én, engem ki néz, illetve "lájkolom" valakinek a dolgát stb... ezzel tisztába vagyok.


Azt is észrevettem, hogy a keresett személyt az alapján rangsorolja, hogy hányszor nézem meg az adatlapját. Tehát beírom az első betűt, és minél többször nézem, annál előrébb kerül a listán. De én arra lennék kíváncsi hogy ezt a listát befolyásolja, hogy ő is néz engem? Azért kérdem, mert direkt nem néztem meg két ember adatlapját, és amikor beírom a kezdőbetűt, volt hogy 1 hétig ugyanazt az embert mutatta, utána meg a másikat. Majd pár nap múlva megint visszaállt a másikra.

Ez mitől függ ez a lista? Mert én egyszer sem néztem meg őket.



2014. jan. 3. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
2014. jan. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szóval nagyjából tisztába vagyok azzal, mint írtam, hogy az ismerőseimet mi alapján listázza ki.

De mint írtam, én nem erre vagyok kíváncsi, hanem hogy amikor keresek, ott mitől függ a lista.

[link]


Tehát itt van egy sorrend. Beírok egy kezdőbetűt, és ajánl 8 nevet (IE11 alatt legalábbis ennyit). Ha a 4. helyen lévőt megnézem párszor akkor előbb-utóbb a 3. majd 2. lesz. Tehát ez alapján (is) rangsorolja, hogy én nézem-e, ez biztos.

De még mitől függ ez a lista én erre lennék kíváncsi.

Mert volt olyan, hogy ebből a listából nem néztem senkit, nem chateltem vele, semmi kapcsolat, és mégis kicsit változott a sorrend.

2014. jan. 5. 11:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Lényegében ugyanaz, amit linkeltem, ott is le van írva, hogy összetett a rendszer, nem egy szempont szerint rangsorolja, hanem 7-8, vagy akár több szempontot is figyelembe vesz, majd átlagolja és így teszi sorrendbe, de az is lehet, hogy egy sima véletlen szám generátor van beépítve. Ahhoz, hogy ezt megtudd, fel kéne törnöd az fb-t és a php fájlokat le kéne szedned az adatbázisról.


Tulajdonképpen miért vagy rá kíváncsi? Ha te akarsz felépíteni egy hasonló rendszert, nem kell szabályhoz kötnöd semmit, ami szerinted fontos szempont azt veszed figyelembe és az alapján rakod sorrendbe a dolgokat.

2014. jan. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!