Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Routerből Access Point, Wifin...

Routerből Access Point, Wifin internet oda-vissza. Hogyan tudok egy-két dolgot beállítani?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szomszédból húzom a netet. (Fizetek érte a szomszédnak)Van routerem, hogy itthon is legyen WIFI. Mindegy. Itt a kép, hogy hogy van. [link]


Minden működik! De láthatóan ez így nem jó. A gép túl sokat eszik... Lassítja a netet is. Amint látható 2 routerem van. nagy a ház azért. Az egyiket ha át lehetne alakítani access point-á az jó lenne. Én így szeretném valahogy... [link]

Ez megoldható, vagy kell egy acess point-ot vennem?



2014. jan. 7. 15:26
 1/6 Emberek ***** válasza:
Nem kell venned AP-t, hanem a 340G routeren beállítod a Wireless menüben az "Enable Brigdes"-t (de akkor csak kábelen lesz a routerből net), letiltod a DHCP-t rajta, a 841ND-ben hozzárendelsz MAC cím alapján a 340G-nek egy fix ip-t, és nagyjából készen is vagy.
2014. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm
2014. jan. 7. 20:08
 3/6 A kérdező kommentje:
Ne haragudj! Elmagyaráznád lépésről-lépésre? Egyszerűen nem tudom megcsináni...
2014. jan. 7. 20:34
 4/6 Emberek ***** válasza:

A 340G beállítását el tudom magyarázni.

1. Bal oldalt Wireless menü-> Wireless Settings almenü

2. középtájt a megjelenő oldalon "Enable Bridges", pipa

3. Save

Majd valahol ki kell keresni, hogy melyik hálózathoz akarsz csatlakozni, ott (ha van) jelszót kér, és ismét Save gomb. Így működnie kell(ene)

De ha végképp nem megy, dobj privátban egy skype nevet vagy valami elérhetőséget, és megoldjuk

2014. jan. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! Sikerült megoldani a WR740N-el. Nem csak veszi, hanem LAN-ra, és wifit is ad!

Így spórolok a villanyszámlán kb 2000 Ft-ot!

2014. jan. 8. 19:29
 6/6 Emberek ***** válasza:
A lényeg, hogy megoldottad
2014. jan. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!