Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kihez lehet fordulni, ha...

Kihez lehet fordulni, ha töröltetni szeretnék egy oldalról valamit, de a moderátort nem lehet utolérni? Ki áll az oldalkészítők felett?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 15:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Az Impresszumban megtalálod az oldal tulajdonosát és elérhetőségét.
2009. nov. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Megtaláltam, nem azzal van a baj, csak nem lehet utólérni, mert nem jó az e-mail cím, ami meg van adva.
2009. nov. 30. 15:17
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen értelemben a tárhelyszolgáltató áll az oldaltulajdonos fölött. Ha az oldaltulajdonos tevékenysége törvényt sért, vagy sérti az adott tárhely szolgáltató felhasználói szabályzatát, akkor a tárhelyszolgáltató szerződést fog bontani az oldaltulajdonossal.


Hálózati szakember valószínűleg tud segíteni abban, hogy kiderítsd a tárhelyszolgáltató kilétét.


Időnként bejön az alábbi megoldás (a napiszarra írom le):


Beírom parancssorba (nálam Linux alatt működik):


host napiszar.com


kiírja:


napiszar.com has address 204.188.229.34


most begépelem:


whois 204.188.229.34


erre kiír egy csomó adatot, ebből kiderül, hogy a napiszar a SharkTech-nél bérel tárhelyet.


Napiszar, csibefasz, puruttya stb., szóval ilyen oldalak esetében a szerzői jogok megsértésére érdemes hivatkozni. Ugyanis attól mg, hogy valaki képet tölt fel magáról az iwiw-re, myvip-re, attól még nem mondott le a képhez fűződő SZERZŐI jogairól. Lehet nézegetni a képet, de lemásolni ÉS ÚJRAKÖZÖLNI már nem (kivéve, ha külön odaírja, hogy a kép szabadon felhasználható).


A napiszar kissé macerás (külföldi tárhely), a többi esetén szerintem gyorsan el lehet intézni a dolgot a tárhelyszolgáltatóval. Ide teszek egy példát mintának:


[link]


Sajnos még nem próbáltam, sajnos nem tapasztalatból beszélek, de ezek az oldalak törvénytelenek.

2009. dec. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, bonyolultnak tűnik.

Innentől kezdve, hogy nem jó az elérhetőség, meg vagyok lőve.

Nincs ötletem.

2009. dec. 1. 19:20
 5/25 anonim ***** válasza:

Melyik oldalról van szó? Néhány fikaoldal tárhelyszolgáltatójának fejből is tudom az elérhetőségét, a legtöbb más oldalnak pedig utána tudok nézni, bár lehetnek kivételek.


A fikaoldalak tulajdonosai többnyire névtelenségbe burkolóznak, de az internetre ők is csak úgy tudnak kicsatlakozni, ha egy cégnél szervert bérelnek. Ezt a céget az esetek többségében könnyen ki lehet deríteni.


Bizakodj, épp most, pár órája töröltettünk le egy képet:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__52..

2009. dec. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Szóval, ha megírod nekem az oldal nevét (akár priviben, akár itt), akkor jó eséllyel meg tudom mondani, ki a szolgáltató. A szolgáltatónak kell írni, majd ők töröltetni fogják az oldal tulajdonosával a Téged illető dolgot (jó eséllyel).
2009. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Az utazas.com-ról van szó.

Köszi.

2009. dec. 2. 15:12
 8/25 anonim ***** válasza:

Sok sikert kívánok Neked.


Milyen jellegű az ügy? Olyasféle visszaélés, rágalmazás, becsületsértés, téves vagy lejárató információ terjesztése, mint a napiszar?


A fórumban elkövetett becsületsértésről van szó?


A ,,webmaster [kukac] utazas [pont] com'' címre gondoltál, hogy az nem működik?


Olyan értelemben nem működik, hogy nem válaszolnak, vagy olyan értelemben, hogy az oda küldött levelek visszaérkeznek, és valami angol nyelvű hibaüzenetből is látszik, hogy eleve rossz a cím? Azért kérdezem, mert a szabályzatban azt írják, hogy leterheltek a moderátorok, ezért bizonyos jellegű kérdésekre egyáltalán nem válaszolnak:


[link]


persze ha visszaérkezik a levél, akkor maga az e-mail cím a rossz.


Ha az oldal másik e-mail címére írsz (hirdetes [kukac] utazas [pont] com), és itt jelzed, hogy a hogy a webmaster cím hibás (visszaérkeznek az oda küldött levelek), akkor felelnek-e Neked, hogy mikor és hogyan javítják meg a közönségkapcsolatot?


Esetleg a fórumtársak is segíthetnek. Ha rákérdezel a ,,Várószoba'' kategória valamelyik topikjában (vagy új topikot indítasz itt):


[link]


Azért írom a Várószoba kategóriát, mert csak e kategóriában szabad nem utazás jellegű kérdéseket feltenni, másutt törlik.


[link]


Ha kifejezetten valami rosszindulat vagy szándékosság van abban, hogy a céget nem lehet elérni, és már maga az ügy is eleve kifejezetten valami súlyos törvénysértés, és végül semmiféle módon nem lehet elérni az oldal moderátorait, akkor a tárhelyszolgáltatónak is lehet jelezni a visszaélést. A tárhelyszolgáltató sajnos nem magyar, hanem amerikai cég (1 & 1 Network), és abuse@1and1.com címen fogad panaszokat visszaélésekről.


user@user-desktop:~$ host utazas.com

utazas.com has address 74.208.70.18

utazas.com mail is handled by 10 mail.active-dns.com.

utazas.com mail is handled by 10 mail2.active-dns.com.

user@user-desktop:~$ ^C

user@user-desktop:~$ whois 74.208.70.18


OrgName: 1&1 Internet Inc.

OrgID: 11INT

Address: 701 Lee Rd

Address: Suite 300

City: Chesterbrook

StateProv: PA

PostalCode: 19087

Country: US


NetRange: 74.208.0.0 - 74.208.255.255

CIDR: 74.208.0.0/16

NetName: 1AN1-NETWORK

NetHandle: NET-74-208-0-0-1

Parent: NET-74-0-0-0-0

NetType: Direct Allocation

NameServer: NSA.1AND1.COM

NameServer: NSA2.1AND1.COM

Comment: For abuse issues, please use only abuse@1and1.com

RegDate: 2006-11-22

Updated: 2009-08-12


RAbuseHandle: 1AD-ARIN

RAbuseName: 1and1 Abuse Department

RAbusePhone: +1-877-206-4253

RAbuseEmail: abuse@1and1.com


RNOCHandle: 1NO-ARIN

RNOCName: 1and1 ARIN Role

RNOCPhone: +1-610-560-1617

RNOCEmail: arin-role@oneandone.net


RTechHandle: 1NO-ARIN

RTechName: 1and1 ARIN Role

RTechPhone: +1-610-560-1617

RTechEmail: arin-role@oneandone.net


OrgTechHandle: 1NO-ARIN

OrgTechName: 1and1 ARIN Role

OrgTechPhone: +1-610-560-1617

OrgTechEmail: arin-role@oneandone.net


# ARIN WHOIS database, last updated 2009-12-01 20:00

# Enter ? for additional hints on searching ARIN's WHOIS database.

2009. dec. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Az egyik linket rosszul adtam meg. Szóval amikor azt írtam, hogy a moderátorok egyes kérdésekre tudatosan nem válaszolnak, ott a szabályzatot akartam belinkelni:


[link]

2009. dec. 3. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, vissza jönnek az e-mailok, mind a két általuk megadott e-mail címről, már a hírdetéses e-mailra is próbáltam írni, onnan is visszajön.

Egy topicot szeretnék töröltetni, mert indítottam régen egy témát, ahol én véleményt kérdeztem valamiről, és azon az oldalon található összes bunkó ember nekem esett és cikizni, és bántani, fikázni kezdtek és én ezt sajnos nem tudtam intelligensen megoldani és trkágár, káromkodó módon reagáltam le, amit már nagyon nagyon megbántam, mert sehogy nem kellett volna reagálni, csak nagyon rosszúl esett és haragudtam rájuk.

Később megtaláltak az iwiw-en és a nevemet is leírták, és egy egész oldalon gusztustalan módon írnak rólam.

Nagyon szeretném töröltetni, és nem értem, hogy a moderátor miért nem törölte már ki, mivel a szabályzatban benne van, hogy sem káromkodni nem lehet, sem másokat sértegetni.

Nekem az a tippem, hogy talán a moderátor is közéjük tartozhat.

Segítségedet köszönöm, bár nem értek ezekhez, szóval lehet, hogy még fogok segítséget kérni, hogy mit hogy kell.

Köszönöm.

2009. dec. 3. 05:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!