Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom távolról elérni...

Hogyan tudom távolról elérni az otthon netre felcsatlakozott telefonomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy Androidos telefonom, amit otthon felejtettem, pl. Debrecenben. Töltőn van, így nem merül le és folyamatosan fel van csatlakozva a wifire.


Tegyük fel, hogy én Budapesten lakok és szükségem van egy fájlra a Debrecenben felejtett telefonomról.


Az lenne a kérdés, hogy létezik valamiféle FTP-féle applikáció Androidra, mellyel FTP-n keresztül a telefonomhoz tudok kapcsolódni egy számítógépes FTP klienssel? Ha ismertek ilyent, részletes leírással, megköszönném!


2014. jan. 9. 21:01
 1/3 CspCsj ***** válasza:

A telefonod eléréséhez két dolog kell:

-program/app amin keresztül eléred (lehet ftp server/vnc server)

-az otthoni netkapcsolatod IP címe: valószínűleg nem fix IP-d van, szóval a router-ben kell dyndns-t regisztrálni/beállítani (ha támogat ilyen szolgáltatást)


Egyéb feltétel:

-a használt programnak/app-nak állandóan futnia kell, mert ha tudnád előre akkor nem hagynád otthon...

-a routerben még általában a port-továbbítást/port-forwarding-ot kell beállítani a használt program port-jához, ha nem működne az UPnP

2014. jan. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem. Ez egyenlőre kicsit kínaiul hangzik nekem, bár sokat hallom ezeket a kifejezéseket.

A tények: itthon DIGI Net van, otthon meg UPC.

A routerem Linksys WRT54GL mindkét helyen.

A telefonom egy Androidos ZTE Blade I, 8 gigás memóriakártyával, ami állandóan fel van csatlakozva a wifire.

APP-ot a telefonra szerintem tudok hozzá a Google Play-ről letölteni.


A következő kérdés: a fentiek ismeretében gyakorlati segítséget kaphatok valakitől? (Pl.: személyesen, Skype-on).


Köszönöm a segítséget előre is! :)

2014. jan. 10. 20:35
 3/3 CspCsj ***** válasza:

Közben láttam, megadtad a router típusát.


Mielőtt bármihez kezdesz meg kell nézni, milyen DDNS (dinamikus DNS) szolgáltatót támogat a router.

Ez azért fontos: ha el akarod érni az otthoni router-t az otthoni internetkapcsolat aktuális IP címét kell tudnod (ami legrosszabb esetben minden kapcsolódáskor más, de lehet hogy a UPC csak havonta váltja - a lényeg hogy időnként más lesz)


A DDNS szolgáltatás annyit csinál, hogy regisztrálsz egy adott szolgáltatónál és kapsz egy domaint, pl. otthoninetem.dyndns.org, ha a router támogatja akkor a minden kapcsolódáskor bejelentkezik és az otthoni aktuális IP hozzárendelődik ehhez az otthoninetem.dyndns.org domain-hez. (egyébként valahogy a routernek/telefonnak kellene "eljuttatnia" hozzád valahogy az aktuális IP-t)


Sajnos sok DDNS szolgáltatás fizetőssé vált, vagy kliensprogram szükséges a működéshez, ami android rendszerre nem biztos hogy elérhető. Ezért kellene pontosítani milyen DDNS szolgáltatókat támogat a router (ha csak fizetőset vagy kliensprogramot használót - akkor vagy le kell cserélni a router firmware-ét/rendszerét másikra, vagy a telefonra kell találni külön app-ot ami valahova rendszeresen feltölti az aktuáis IP-t, de ennyire ne szaladjunk előre)

2014. jan. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!