Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Range extender segítséget kérek?

Range extender segítséget kérek?

Figyelt kérdés
Vettem egy TP-LINK TL-WA730RE range extendert, hogy legyen a konyhában is wifi-jel. A készülékhez mellékelt EasySetupAssistant program segítségével installáltam a gépet, végigvezetett a beállításokon, és sikeresnek írta a kapcsolatot. A laptopom látja is a konyhában, kiváló a jel, csatlakozik hozzá de nincs internetkapcsolat. A range extender is csatlakozik a régi routerhez. Ha bejövök a szobába, a fő routeren viszont van internet. Mi lehet a probléma, mit kell még beállítani hogy működjön?

2014. jan. 13. 20:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam összevissza, aztán a range extenderen dinamikus ip-t állítottam be és így működik...
2014. jan. 13. 20:56
 2/4 Mr. V. ***** válasza:
Igen, mert a fix ip-nél meg kell adnod a DNS címeket is, vagy legalább a gogle dns-én (8.8.4.4), utána fixxel is menni fog.
2014. jan. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát azzal inkább nem kísérleteznék, 1.0-ás user vagyok. Örülök hogy így működik. Maradhat így is nem? Vagy valami probléma adódhat belőle később?
2014. jan. 14. 21:37
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

Már most is probléma van, hisz nem működik megfelelően.

Egyébként a TP-Link gy.i.k úgy írja, hogy meg kell adni a router ip címét mint átjárót az extender LAN IP beállításoknál:

[link]

2014. jan. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!