Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Laptopba lehet WiFi adaptert...

Laptopba lehet WiFi adaptert cserélni?

Figyelt kérdés

Jelenleg Intel Centrino Wireless-N 2230 van a laptopomba de azon felül hogy a Bluetooth 2 hónap alatt tönkrement benne, a WiFi sem a legjobb mert elég sokszor dobálja a kapcsolatot még ha 5 centire vagyok a routertől akkor is meg nem is valami gyors. Maximum 40-50 Mbit az átviteli sebesség de a router sokkal többet is tudna mivel Wireless AC szabványú. Ezért is gondoltam arra hogy a laptopba is AC szabványú adaptert veszek. Pontosabban ilyet:

[link]


Ha ezt megveszem és belerakom a laptopba akkor működni fog? Vagy nem lehet csak úgy cserélgetni az adaptert?



2014. jan. 15. 15:47
 1/2 P.O.C. ***** válasza:

De ki lehet, csak nem biztos hogy utána ki be tudod kapcsolgatni a gyártó oldalán lévő szoftverrel. Illetve probléma lehet még az antenna is, lévén hogy a kiszemelt adapter 5 Ghz-et is tud, nem biztos hogy az antenna is tudja. USB -s adapterrel jobban járnál. Ez ugyebár 36 font, majdnem 13 000 Ft. Direkt laptopba tervezett mini USB adapterek ára ehhez képest töredék.

[link]

[link]


Egyébként lehet valami beállítási gond van. Pl túlzsúfolt csatornát használsz, váltani kéne.

De lehet nem ártana egy firmware frissítés a routeren, és driver frissítés az adapteren. Ezek elég gyakran megoldják az ilyen problémákat, és ingyen vannak.

2014. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Driver frissítés már volt. A router beállításihoz pedig nem férek hozzá. A munkahelyemen szoktam csak WiFi-re kapcsolódni. Itthon Invitel LAN internet van mindenféle router meg modem nélkül.


Amúgy D-Link DIR-865L/E router van a munkahelyemen.

2014. jan. 16. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!