Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit lehet csinálni a likevadás...

Mit lehet csinálni a likevadász oldalak ellen?

Figyelt kérdés
Facebookon már meg se lehet nézni egy odlalt az nélkül, hogy ne kellene előre likeolni. Jóformán azt se tudom mit likeolok, csak likeoljam. Olvastam valahol, csak nem jegyeztem fel magamnak, hogy egy nagyon egyszerű ctr vagy az F billenytűzet valamelyikével kilehet az ilyesmit iktatni. Ezt keresem, de másmilyen alternatív megoldás t is elfogadok, csak ne kelljen előre likeolni

2014. jan. 21. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Egyszerű: ne nézd ezeket a szar oldalakat.
2014. jan. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Én elvből nem lájkolok ilyen jellegű oldalakat, hihetetlen mekkora pofátlanságot képesek művelni, ráadásul olyan oldalak, amik ócskábbak a legutolsó bulvárszemét oldalnál is. Főleg, hogy az ott hirdetett hírek máshol is megtalálhatóak.
2014. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyetértek, de kissé eltértünk a tárgytól. Vannak olyan jellegű posztok, hogy megnézném, mert érdekel, de nem akarok előre likeolni. Ha tetszik, akkor úgyis likeolni fogom. Tudom, hogy máshol is megvan, de ha pont ott találom, akkor ott nézném meg.
2014. jan. 21. 11:43
 4/9 Lajos54 ***** válasza:

Hacsak nincs az is valami módon letiltva (találkoztam már ilyennel is, de annyira azért nem érdekelt, hogy gondosabban utána nézzek), akkor tedd a következőt:


Ctrl+U erre megjelenik az oldal forráskódja,

majd Ctrl+F a jobb felső sarokban megjelenő keresőmezőbe írd be: .jpg

Megjelöli azokat a sorokat, amiben kép szerepel. Ezek általában linkek, ide kattintva megnézheted az elrejtett képet.

Mindez akkor jó, ha képről van szó, és az .jpg formátum. De ha más, akkor is hasonló módon megkeresheted.

Egyes esetekben nem működik a módszer, például ha az adott oldal az Ultraweben van elhelyezve, csak az UW keretrendszere jelenik meg. Ekkor másképpen kell megnyitni: adottoldalcime.uw.hu/index.html

Ekkor keretrendszer (és reklám :) ) nélkül nyílik meg az oldal, ott már működik a fentebbi dolog.

Ha videóról van szó, hasonló a módszer, csak egy kicsit kotorászni kell a forráskódban.


Már ha egyáltalán megérdemlik ezek az oldalak, hogy ennyi figyelmet is fordítsunk rájuk. Az ilyenekre én is nagyon haragszom, mert pofátlanság előre kérni a lájkot, megosztást, amikor még nem is tudom, mit kapok cserébe...

2014. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gugliztam neked egy kicsit


[link]


[link]

2014. jan. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Chrome-nak van erre egy ingyenes like scippelő plugin-je:

[link]

Ha ilyen like-kérős oldalra kerülsz, csak rá kell kattintani az ikonra és rögtön nézheted.

2014. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 franticpuppet válasza:
Van egyszerűbb megoldás is, mint az oldal forrásának bogarászása: [link] Egyszerű, gyors, nem kell hozzá semmit telepíteni, csak bemásolni az oldal címét és megnyomni a "Lájk feltörése" gombot ;)
2014. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megnyitod az oldalt ahol likeolni vagy megosztani kell. Megnyomod a ctrl+shift+j gombokat.Persze tartsd nyomva őket és meg fog jelenni egy konzol (console), ha nem akkor keresd meg, valamelyik fül lesz az. Na most jön a lényeg, bemásolod ezt a kódot (function(){document.body.appendChild(document.createElement('script')).src='//code.jquery.com/jquery-1.11.0.min.js';$("*").show();})(); és nyomsz egy entert, Voala kész is. Lehet hogy lentebb kell tekerned. Na már csak annyi hogy bezárod a konzolt a jobb sarokban lévő X jelre kattintva. Remélem érthető.
2015. jan. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Qn válasza:

A facebookon van egy like törő pont ezek ellen. Nagyon jól működik, kipróbáltam. Csak ajánlani tudom.

( Kiderült, hogy a likevadász linkek mögött 99%-ban semmilyen csúcs dolog nincs, sőt másról is szól mint a hívogató cím... )

2015. jún. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!