Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tudnátok segíteni? Akit...

Viva75 kérdése:

Tudnátok segíteni? Akit kérdeztem eddig senki sem tudta mit kell csinálni.

Figyelt kérdés

Az új vaterán (béta vatera) fel akarok tenni termékeket. A régin nem volt semmi gond, de ez az új szörnyű! Amikor fel akarok tenni képeket akkor ki ír egy szöveget, hogy nem tudom feltenni.

Itt a szöveg pontosan:"A fénykép nem került feltöltésre, mert a felbontása nagyobb, mint 12,5 megapixel."

Az a baj, hogy senki nem tud segíteni nekem a családban. Már tettem fel dolgokat, de eddig nem volt gond. A beszkennelt képeket elfogadja, de amit a fényképezőgéppel készítettünk azt a fenti szöveg indoklásával nem engedi feltenni. Több fényképezővel is próbáltuk, de úgy sem ment. A Paint-be megpróbáltuk szerkeszteni, de sehogy sem ment.

Ilyenkor mit kell tenni? Hogy kell átállítani a megapixeljét a képnek? A fényképezőgépen kell átállítani valamit? Ha igen akkor mit?



2014. jan. 21. 19:34
 1/4 anti paladin ***** válasza:
Valószínűleg a fényképezőgéppel készült képek felbontása túl nagy. Ezt paint-tel próbáltátok csökkenteni?
2014. jan. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"A fénykép nem került feltöltésre, mert a felbontása nagyobb, mint 12,5 megapixel."

Egyértelmű, a feltölteni kívánt kép mérete túl nagy, ilyenkor a már meglévő képeknél kisebbre történő méretezés (normális programozó ezt szerveren is megtudná oldani), a következő képeket pedig kisebb Mpx beállítással kell készíteni.

Meglévők átméretezéséhez: [link]

2014. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A megapixel a készült kép felbontását adja meg. Ha nektek 16MP-es gépetek van, azzal tudtok kisebb felbontásban is fényképezni, csak át kell állítani a menüben. [link] itt letudjátok csökkenteni a kép felbontását.
2014. jan. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az utolsó is sokat segített bár a hozzácsatolt webcím angol és én németül tudok alapszinten. Persze neki is köszönök mindent. :)
2014. jan. 22. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!