Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van ez a nettel?

Miért van ez a nettel?

Figyelt kérdés

Van olyan amikor rájön egy olyan dolgog a netre hogy mindig elmegy, fél percre általában és addig be szar az egész.

Van olyan nap amikor rá se jön, de van olyan nap mint pl. a mai hogy amikor haza jöttem netezni se lehet.10MB-s netet fízettünk. Invitel-nél vagyunk.



2014. jan. 27. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez elég sok dologtól függhet.
2014. jan. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Például?

Nem tudnál segíteni? :/

2014. jan. 27. 16:08
 3/9 anonim ***** válasza:

hát pl:

Honlaptól amit nézel (van amelyikek lassúak vagy nem töltene kbe), vírusírtó miatt (letiltja, lassítja, stb), rossz a vezeték (elöregedett, sérült, zárlatos, akármi), messze vagy a központtól (bizonyos távolság után a sebességnek csak egy része érhető el), túl nagy a modem-oszlop közötti táv (max 100m hosszú lehet, mert ott már teljesen elveszik a jel) *nekem pl ilyen gondom van 10mb-os netem van, de a házunk messze van 2 oszloptól és ezért még a kábelt sem igen akarták behúzni illetve ersított ajánlottak, de az sok pénz, szóval 10mb-s netem megy kemény 2,5mb-val* , szolgáltatónál van gond (szerelnek, valami rossz, nem vették észre a hibát) stb stb

de még olyan is előfordulhat, hogy a gépeddel van baj vagy a modemmal, szóval érted... ez nagyon hosszú folyamat, bárhol lehet baj.

2014. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

futass le itt egy sebesség test-et és a kapot eredményt másold be ide

[link]


mellékesen néha nekem is megszakad csak úgy magától meg nem akar betölteni.

ilyenkor újraindítom a modemet aztán reménykedem.

2014. jan. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem.

Maga a net sebbeség jó mert a GTS datanet speed-en szoktam tesztelni és ott jó :D

Csak sűrűn el megy :/

2014. jan. 27. 16:43
 6/9 anonim ***** válasza:
felkell hívni a szolgáltatot, hogy ez a problem
2014. jan. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk az okozott ilyen bajt, hogy a routerje döglődött.

Akkor még egy hitvány fajta volt, az első aránylag jól bírta (2 évig), majd a másik kettő ugyanabból a fajtából egy évet sem bírtak, majd hoztak egy más fajtát azzal idáig nem volt baj, és nem is szakadozik, pedig van egy 3-4 éve ennek.

2014. jan. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bár lehet nem is router-nek hívják, de a lényeg ugyanaz.
2014. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

1 hónapja vettünk 1 új routert! 1 hétig semmi gond nem volt de utána szakadozik a net :/

Amikor el megy a net néha azt írja hogy "Csatlakoztatva"

valamikor meg azt hogy korlátozott hozzáférés!

A laptopnak nincs baja mert máshol jó a net!

De nálunk nem :/

Sebessége az jó 10MB, de egyből elmegy a net ha töltök! De máskor is elmegy elég sokszor :/

A modemet azt szeptemberbe kaptuk mert szeptemberben költöztünk és új net lett!

Invitelnél vagyunk!

Mi lehet a gond? Áramtalanítást is próbáltuk!

2014. máj. 25. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!