Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mikor beszélünk feltöltésről?...

Mikor beszélünk feltöltésről? (upload) Mi a különbség le- és feltöltés között? Ti mennyi adatot forgalmaztok?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Le töltésnél leszeded a netről ami neked kel.Feltöltésnél felrakod a netre a cuccot.Mivel torrentezek csak a kedvenc oldalamra ién 1 TB-ot seed-eltem vissza.
2009. dec. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából konkrétan nem tudok róla, hogy bármit is fel akartam volna tölteni a netre (se honlapot, se zenét, se képet nem töltöttem fel), mégis van feltöltési adatforgalmam. Változó mennyiségben, de van amikor a letöltésnek fele, harmada is feltöltés a Bandwith Meter Pro szerint. Miért?
2009. dec. 6. 12:21
 3/6 anonim ***** válasza:
A letöltés is jár bizonyos mennyiségű feltöltéssel, amikor a vett adat csomagokat a géped vissza nyugtázza, vagy a hibásan vett adatok javítását kéri például egy weboldal megnyitásánál.
2009. dec. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
10 napja mérem az adatforgalmamat. Ezek szerint ebben a pillanatban azóta 470 MB-t töltöttem le és 98 MB-t pedig (tudtomon kívül) feltöltöttem. Ez normális arány szerintetek, ha azt nézzük, hogy valójában direktbe nem is töltöttem fel semmit? (Nem küldtem mostanában Skype-on se semmit, nem FTP-ztem, sőt még e-mail-ben csatolt fájlom sem volt stb.) Az ugye feltöltésnek számít, ha e-mail-t küldök valakinek vagy pl. az online beszélgetés is? Vagy az sms-küldés a wadja-n át, az is feltöltés? Ez mondjuk magyarázat lehet...
2009. dec. 6. 15:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha már fellépsz a netre akkor is töltesz fel.

Msn-hez is kell feltöltés, meg nagyjából mindenhez.


És nekem havonta különböző adatforgalmam van, 1 évre visszamenőleg átlagban 100-200 Gb lehet, összesen 6-7 Tb a feltöltés.

2009. dec. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne kimenő adatforgalmad, akkor nem tudná a géped megmondani, hogy mit akarsz letölteni.

Az elején a DNSszervernek elküldi a domaint ami már feltöltésnek számít. Erre a dnsszerver válaszol, ami letölteés. De ahhoz, hogy pl letölts egy honlapot egy rakás képet és egyéb dolgot kell letölteni és a böngészőnek mindegyiket egyenként kérnie kell a szervertől, ami szintén feltöltés.

Ahhoz, hogy a gyakorikerdesek.hu főoldala betöltődjön teljesen 1800 Byte feltöltés és 33 kB letöltés kellett.

Ha nem frissítem teljesen, hanem a gyorsítótárból tölti az ott meglévő dolgokat akkor 1800 B feltöltéshez csak kb 8000 B letöltés volt.

Date Download Upload Total

2009-12 4.27 GB 4.03 GB 8.29 GB

2009-11 19.09 GB 9.25 GB 28.34 GB

2009-10 26.09 GB 6.06 GB 32.15 GB

2009. dec. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!