Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kell kiszámolni, hogy...

Hogy kell kiszámolni, hogy hány embernek tudom szolgáltatni az internetes rádióm?

Figyelt kérdés

Winampról megy a rádióm az internetre.


A zene minősége: 128kbps.

Az internetem sebessége (fel/le): 5/1 MB/s


1 * 1024 * 128 = 8 ember egyszerre


Így kell kiszámolni?



2014. febr. 5. 23:18
 1/3 anti paladin ***** válasza:
Igen, de inkább azt mondanám, hogy maximum 8 embert tudsz kiszolgálni egy időben viszont ha közben böngészel máris csökken ez a szám ill. beleszólhat még, hogy a szolgáltató valóban képes-e tartani a feltöltés névleges sebességét.
2014. febr. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Az internetem sebessége (fel/le): 5/1 MB/s "

Nem véletlenül 5/1 Mbps (Megabit/másodperc) és nem MBps (Megabájt/másodperc)? Mert az Internet-szolgáltatód abban adja meg (az NMHH-szabályozása szerint Mbps-ban - Megabit/másodpercben - kell megadni, kettő tizedesjegy pontossággal).


Ez esetben:

1 Mbps = 1 * 1000 kbps (kilobit/másodperc).


Vagyis ha 128 kbps-os az adatfolyam, akkor

1000 kbps / 128 kbps = 7,8125, vagyis 7 hallgató.


Illetve ez a sebesség a maximális vagy a garantált érték? Illetve lakossági vagy üzleti előfizetés?

Mert szerény véleményem szerint ha ez lakossági előfizetés, érdemesebb valamilyen rádiószervert bérelni, akkor csak egy hallgató "sávszélességét" (a gépedtől a szerverig) fogja elfoglalni a netedből a rádióadás, a valós hallgatók meg a szerverre csatlakoznak.

2014. febr. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Megabit/s, csak mindig össze keverem, hogy melyiket kell nagy betűvel írni. Nem erről az internetről fog menni, csak példának írtam, azt akartam megtudni, hogy hogy lehet kiszámolni.


Köszi mindkettőtöknek.

2014. febr. 6. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!