Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet sebesség pár napja...

Internet sebesség pár napja 20/10-ről 20/0.1-re változott. Mi lehet az oka? Okozhatja-e router, esetleg kábelhiba?

Figyelt kérdés
A szolgáltató digikábel (WAN kapcsolódási mód értelemszerűen PPPoE), a router típusa: ASUS RX 3041 (kb.4-5 éves, Current Firmware Version: V 2.1.2.114 Firmware Date: build:21 @ Wed Jun 06 17:28:18 2007), ami 4 felé osztja az internetet, ezekből 3 gépen mért le/feltöltési sebesség átlagosan 18,154/0,143 Mb/s (9 mérés átlaga, leállított P2P kliens mellett), holott néhány héttel ezelőttig megvolt a feltöltési sebesség is. A hibajelenség azután is fennáll, ha kb. negyedórára táp nélkül hagyom a routert.

2014. febr. 9. 04:35
 1/5 Német_Tibor ***** válasza:
Ha miden mérésnél stabilan ennyi a sebesség, akkor nem kábel és routerhiba lesz. A 20/10es netnél azt hiszem a feltöltési garantált sebesség 1 mega lehet, úgyhogy mindenképpen hívd fel a digit.
2014. febr. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a feltöltési max. 0,57, a min 0,01 volt, bár újabban a speedtest.net nem is tudja mérni a feltöltési sebességet, ami kihatással van a szolgáltatás minőségére is (pl.: honlapok, vagy bizonyos elemei nem töltődnek be, Google Maps használhatatlan stb...). Am. köszönöm a választ, fogom zaklatni a Digit.
2014. febr. 9. 08:07
 3/5 A kérdező kommentje:
Közben kipróbáltam azt, hogy a laptopot közvetlenül a "gyökérkábelre" kötöttem, beállítottam a digis felhasználónév-jelszó párost, és így 22/8-at mértem ami azt jelenti, hogy a router lett sz*r valahogy. Létezik olyan hogy egy kondi, vagy valami egyéb feküdt meg úgy, hogy attól még korlátozottan használható maradt, mint most nálam?
2014. febr. 9. 09:13
 4/5 Német_Tibor ***** válasza:
Elég furcsa, hogy a letöltési sebességet nem csak a feltöltésit érintette ez a hiba. Jó lenne egy másik routerrel is ellenőrizni abban az időben, amikor a régivel is kijön a hiba.
2014. febr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ki lett cserélve a router, azóta akármikor mérem, (nagyjából) kijön a sebesség (fel is, le is). Ezek szerint biztos, hogy a router volt a hibás, bár az engem is érdekelne, hogy milyen jellegű hibája lehetett.
2014. febr. 12. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!