Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hülye vagyok a mobilnethez!...

Hülye vagyok a mobilnethez! Mi a baj vele?

Figyelt kérdés

Ma vettünk [vagy fizettünk elő, vagy nem is tudom, hogy mi erre a jó szó] Pannon Éjjel-Nappal Flexi mobilnetet. Előzőleg kábeltévés netem volt [1 Mbps]. A modem [MF100 USB modem] papírkájára az van írva, hogy akár 7.2 Mbps letöltési és akár 5.76 Mbps feltöltési sebességre képes. Nos én értem, hogy az 'akár' az nem azt jelenti, hogy akkor most minden alkalommal 7 Mbps-mal fog tölteni, de... Valahogy iszonyat lassú.

Az a helyzet, hogy nem igazán [illetve igazán nem] értek az ilyesmihez... Miért ilyen lassú? Majdnem másfél percet kell várnom például csak arra, hogy a MyVIP kezdőoldala bejöjjön [ha pedig bejelentkezek, még rosszabb].

Tudok ez ellen tenni valamit?

Ja, igen. Olyan van még, hogy néha gondol egyet, és ledob pl. MSN-ről, de a böngésző dolgozik tovább. Ilyenkor az MSN valami olyasmit ki hibának, hogy a tartománynév-kiszolgáló nem találja az IP címet, vagy mi... [a tartománynév-kiszolgáló meg az IP cím legalábbis tuti benne van a hiba leírásában, de pontosan nem tudom, hogy szól :$]

Szörnyen hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz, segítséget kérek!


[a szerződéskötésnél én nem voltam ott, ezért nem is tudtam kérdezni az eladótól semmit.]


2009. dec. 8. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
telefon, ügyfélszolgálat.
2009. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mobilnet, hajaj.

Először is nézd meg a lefedettséget, ha nem Pesten vagy valami nagyobb városban laksz, akkor gond lehet.

7.2 Mb, a legoptimálisabb sebesség, ne reménykedj feltétlenül ennyiben.

Ha a lefedettség stimmel, akkor ügyfélszolgálat.

2009. dec. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

közben megoldódott, köszönöm :)

barátom megcsinálta :)

valami rossz USB lukba volt dugva, vagy mi :D

2009. dec. 8. 21:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Szélessávhoz be kell írni a kapcsolat (APN) és a szerverek beállításait (DNS1, DNS2), valamint azt, hogy kizárólag 3G. És ezekre az értékekre be kell idomitani a tűzfalat is, hogy átengedje. (Pl. az ESET Smart Security tűzfala is ilyen). Ügyfélszolgálat tud segíteni, hogy mit és hová írjál. Hívd fel őket.
2009. dec. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pontosan beállított mobil internet jó vételi lehetőségekkel egyáltalán NEM lassú. Ez Vodás és éppen 7.2 Mbps a sebessége (sötétkéken világít). Két és fél éve használom, fél éve hosszabbítottam.
2009. dec. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, akkor én még anno túl korán használtam. Pest központjában is néha cammogott. Pedig lefedettség volt.
2009. dec. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem válcs vissza. a mobilnetnél nincs rosszabb. Ja 100Mb os film 2napig töltöttem :D kemény :D a 7,2Mb csak a dobozon van. Nálam minden 30kb/s ment és hsdpa-n.
2009. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

utolsó: nem véletlenül közlik veled a vásárláskor, illetve nem véletlenül van a papírokon is feltüntetve, hogy a mobilnet NEM torrentezéshez/fájlcseréléshez/anyámkínjához való... :D

bár mióta barátom megcsinálta [átdugta egy másik csatlakozóra xD], azóta nálam a torrent is ugyanúgy megy, mint eddig :D

2009. dec. 9. 18:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Az USB modemes mobilinternetet használom csaknem három éve, eleinte voltak vele gondok, de mostanra már nem rosszabb, mint bármely más internet. Én meg vagyok vele elégedve, de nem szoktam millióegy filmet stb. letölteni. Ahhoz kábeles net kell. Na és persze Budapest külső kerületeiben olyan a kábelek állapota, hogy aki nem akar csiganetet, az nem köt szerződést a T-Commal. A panel- lakótelepeken van, a luxus lakóparkokban van, a régebbi kertvárosok le vannak sz*va. Nincs kábeltévé, nincs Digi, nincs semmi, marad a mobilnet. Ez legalább megy szélessávon. És sokkal gyorsabb és jobb, mint három éve.
2009. dec. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
13:54es vagyok. De ha ingyen van volt 3 honapig miért ne használjam ki :D
2009. dec. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!