Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digi vagy UPC internet? Ping,...

Digi vagy UPC internet? Ping, letöltési sebesség, melyik a megbízhatóbb szolgáltató?

Figyelt kérdés

Hallottam sok olyat, hogy pl. UPC-nél gyakran megszakad a net, esetleg sokszor magas ping, meg hasonló, illetve elvileg korlátozzák is egy bizonyos adatmennyiség után. De Van akinek semmi probléma vele. A Digiről több jót hallottam, többen ajánlják, de itt is van, aki nincs megelégedve vele.

Digi eseteén ez a csomag lenne: TopNet ( [link] )

UPC esetén pedig ez: Fiber Power

120 ( [link] )

Ahogy nézem a UPC garantált letöltési sebessége jóval nagyobb.(bár nagyobb csomag is, de alapból nagyobb) A Digi esetén kb mennyivel tudnék letölteni?

Főképp játékra használom, fontos a ping, illetve kisebb házi szerverek futtatásához használnám(nem sok fős, csak baráti kör)

Tapasztalatok és vélemények? Melyiket érné meg jobban? Az árat ne nézzétek, mert kb. egy árban vannak, ne 2000 Ft-on múljon, alapból nagyobb is a sávszélessége(illetve majd kérem írjátok le, aki a fent említett csomagok közül valamelyiket használja, hogy pl. Steamről vagy valami megbízható helyről mennyivel tud letölteni, mennyivel tölt általában, legyen az akár torrent oldalról, bár az nem szép dolog :D)



2014. febr. 14. 13:11
 1/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha diginél van fénykábel a közelben, akkor nem a garantáltal sávszélességel tudod használni, hanem a névleges felett egy kicsivel. Tehát 80 / 25 lesz.


Ha nincs fénykábel akkor lesz a 8/4-es vagy ha nagyon sokan lesznek rajta akkor.


Sok sikeert.

Üdv.

2014. febr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1 Ez azért nem mindenképp van így. Panelházakban általában gigabites elosztók vannak, és 10G-s optikai gerinc.


Nekem most UPC-m van és abszolút használhatatlan. Gyakori a netszakadás, állandó lassulás, alig hozza a garantált sávszélességet, gagyi a kiadott router. Nem csak egyszerűen lassú, még csak beállítani sem lehet rendesen, mert nincs semmi beállítási lehetősége. A ping van hogy ezer fölé megy, beragadnak az imap fiokjaim és sokszor tűnnek el leveleim emiatt. A DNS szervereik folyamatosan akadoznak, hibás választ adnak, vagy egyszerűen lassúak, így lassítva a netezést is.


Előtte volt Digim, topnet csomagban, minden esetben a hirdetett névleges felett tudtam használni, volt eset mikor full gigabit jött. de átlag az 80/60 mindig volt.

A pingek 1ms, vagy az alatt voltak, DNS szerverekkel néha ennél is volt gond, de egyszerre csak az egyik állt le a 2-ből, ami nem nagyon nehezítette a netezést. Az alatt a 3 év alatt míg használtam, összesen 2 alkalommal szakadt meg a szolgáltatás, az is mind tartós áramszünet következtében.


Szóval én személy szerint a Digi-t ajánlom. Otthoni netezéshez még a 80-as is sok, felesleges a UPC 120-asa, ha csak nem dicsekedni kell.

2014. febr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Katasztrófa a UPC!

Egyértelmű DIGI.


6 év után kénytelen voltam UPC-re váltani. BOTRÁNY!


Eszedbe ne jusson a XAR szemét UPC-vel 1 napra is szerződést kötni.

2014. ápr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak UPC-t ne! Suliban is az van, csomószor nincs net.
2014. ápr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Gyűlölöm a UPC-t irdatlan lassú szokott lenni. Mindenképp a digit válaszd, soha semmi problémám nem volt még az internettel, nekem is a tényleges sebesség feletti a letöltés.
2014. jún. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!