Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az asztali gépekben használato...

Az asztali gépekben használatos Wifi kártya és a Laptopokban lévő wifi kártya ugyanúgy csatlakozik a hálózatra?

Figyelt kérdés
Leírom pontosan miért kérdezem ezt, és mire gondolok! kicsit lehet fura lesz.. Nem kérek olyan válaszokat, hogy vegyek laptopot... nem fogok azért sem! A kérdésemre koncentráljatok ha csak lehetséges, hátha tud valaki segíteni! A suliban rengeteg srác van akinek laptopja van, rákapcsolódik a suli wifi hálózatára, és netezik vígan. Én is szeretném ezt, ezért asztali gépből építettem egy laptopot. Viccen kívül! 10,3 kg 40X40X16 cm de most nem ez a fontos... nekem így is jó! A kérdés az, hogy van benne egy ( D-link airplus g dwl-g520 ) kártya, ami nekem a régebbi időkben a netet szolgáltatta a templomtoronyból, a tetőn meg volt egy antenna... és azt szeretném biztosra tudni, hogy ez alkalmas e arra, hogy a suli ingyenes wifi-jére rácsatlakozzak mint a laptopok tudnak? Kell e hozzá valami antenna mint régen volt a tetőn? Már csináltam hozzá, de kérdezem, ( mert anno a távolság 1 km volt kb így alap hogy kellett.. de a suliba a wifi jel mindenhol van mint az erő a Star Wars-ban ) A Laptopok wifi-jének belső antennája van? Tehát a kérdésem, a bevezetés fényében: Ez a wirelles kártya fog csatlakozni nekem a hálózatra? vagy sem? Ha nem mit kell vele tennem? Mi a meglátásotok, megoldható e ez :) ?

2014. febr. 16. 23:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Kell hozzá antenna. Természetesen nem akkora mint ami a tetőn volt hanem egy kicsit. [link] (max. 1000 ft) Elméletileg ezek után minden további nélkül működnie kell.


Egyébként igen, a laptopoknak is van belső wifi antennájuk. Általában egy kis fémlemez szokott lenni.


[link]

2014. febr. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Itt a kép arról amit építettem:


[link]


Itt a kép a kártyáról:


[link]


Ilyen antenna volt régen a tetőn:


[link]

2014. febr. 17. 00:08
 3/9 A kérdező kommentje:
Nahát köszönöm a Gyors választ :D Akkor szerintem beszerzek egy ilyet :):D
2014. febr. 17. 00:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha megvan az antennája akkor igen :)


Egyébként le a kalappal a kreativitásod előtt :)

2014. febr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
láttam a képeket és igen müködni fog !!!
2014. febr. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a dicséretet :) És a megnyugtató választ is :) Így már biztos vagyok magamban teljesen :)
2014. febr. 17. 00:27
 7/9 anonim ***** válasza:
:))
2014. febr. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldanom az antennát! Vettem egy wifi routert TP-Link fajtát :D és az általam készített antennával netezek (Y) már csak egy táskát kell szereznem amibe belefér :D


Bal alsó sarokban látható hogy csatlakozott és remek jelerőssége van (Y)


[link]


Ezt az antennát kiviteleztem:

[link]


[link]


[link]


És ez a végeredmény:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Köszönöm még egyszer a segítségeket :)

2014. márc. 2. 01:15
 9/9 A kérdező kommentje:
Jobb alsó sarokba* XD elírtam XD
2014. márc. 2. 01:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!