Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha van egy oldal, amely...

Ha van egy oldal, amely illegális vagy esetleg az én személyiségi jogaimat megsértette, akkor hol tudom bejelenteni?

Figyelt kérdés
Légyszíves segítsetek!! Előre is nagyon köszi a válaszokat!! :)
2009. dec. 10. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
A bíróságon. Meglepő módon. De ha kőkemény bizonyítékaid vannak, csak akkor érdemes ebből ügyet csinálni.
2009. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak nem a Napiszar? :D


Sehol amúgy, kismillió be/feljelentés érkezik ilyen oldalakkal kapcsolatban, de nagytöbbségük hasztalan/hatástalan. Leírnád konkrétan, melyik oldal mivel sértette meg a jogaidat? A részletek is lényegesek lehetnek.

2009. dec. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ej ej te kis 10:54-es válaszadó! Nagyon jártas vagy! :D

Először is köszi a válaszokat!

Nekem nincs ilyen problémám szerencsére, de amúgy én is nézem a napiszart + csibefaszt és onnan jutott az eszembe! Akiket oda felraknak, azok élhetnek amúgy a feljelentés jogával nem? Mert szerintem igen. Csak mint mindenhol itt is a pénz beszélne! (szerintem) :)

2009. dec. 11. 09:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Az esetek nagy többségében a delikvensek saját maguk tesznek fel képet az internetre. Ezzel egyidőben elfogadják az egyes közösségi oldalak adatkezelési/felhasználási szabályzatát is. Rendszerint itt kerüli el a figyelmüket, hogy hozzájárulnak az általuk feltöltött képek szabad letöltéséhez (megtekintés). Ezek után már bármilyen oldalra kikerülhet, az nem sért személyiségi jogokat.


Véleményem szerint, ha a képek közzététele mellett beazonosításra alkalmas adatokat is feltüntetnének, ugyanakkor olyan (megtévesztő) környezetben, helyzetben ábrázolnák az illetőt, ami a valóságnak nem felel meg, úgy esetleg a rágalmazás / becsületsértés vétségét követnék el, amit a mai jómagyar helyzetben még akkor se nagyon szankcionálnak, ha az "elkövető" egyébként konkrétan beazonosítható.


Magyarán a rendőrség valószínűleg pont lesz@rja a dolgot, igazából csak adminisztrációs plusszmunkát jelent számukra egy-egy ilyen feljelentés (ismeretlen tettes ellen).


Egyébként láttam már olyat, hogy lekerült egy-egy poszt, mert olyan volumenű embereket vettek elő, akikhez ők nagyon kevesek. Tehát a lekerülésre is van mód végülis ;)


Viszont más kérdés, hogy a Napiszar ideológiáját egyébként megértem, és azzal egyet is értek. Az egységsugarú felhasználó igenis tájékozódjon az őt körülvevő, elkorcsosult netes társadalmat illetően (tisztelet a kivételnek).

2009. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, igazad van. + Biztos sokan azért is tesznek fel magukról képet iwiwre vagy myvipre, hogy majd feltegyék a Napiszarra és elmondhatják magukról, hogy kemények. Esetleg úgy lehetne megvédeni az iwiwes képeket, ha olyan lenne mint a kép hozzászólás, hogy csak ismerős írhat és akkor csak az ismerős láthatna bizonyos képeket.
2009. dec. 12. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!