Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Így néz ki a modemem, ha...

Így néz ki a modemem, ha veszek 1 routert mit kell vele csinálnom?

Figyelt kérdés

így néz ki a modemem (digis netem van) [link]


[link]


Szeretnék venni 1 routert, de nem tudom hogyan tovább ? Melyik kábelt hová, ha lesz routerem akkor a modem már nem kell vagy mind2 össze lesz dugva ? nem értek hozzá :S Valaki légy szíves magyarázza el !! Előre is köszi.



2014. márc. 3. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt a világos recés végű vastagat (ami most a gépbe megy, ugye?), majd beledugod a router WAN feliratú lyukába. Bár nem mondtad, de gondolom WiFi routerre gondoltál, ekkor más kábelt nem kell sehová sem dugnod.
2014. márc. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a modem, továbbra is kell!

belőle a számítógépbe menő kábelt, kihúzod a PC-ből és azt csatlakoztatod router aljzatába.

a Router típusától függően, van 2-4 csatlakozó aljzata, ahová UTP kábelen keresztül csatlakoztathatod a PC-ket, vagy ha egy WiFi-s router a kiszemelt modell, akkor akár wi-fin keresztül is.

2014. márc. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, az a világos vastag megy a gépbe a modemből. Szóval azt a WAN-ba ?! Ennyi :) ? Köszönöm !
2014. márc. 3. 10:54
 4/9 anonim ***** válasza:
2014. márc. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, wifi routerre gondoltam !
2014. márc. 3. 10:54
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Egyszerűen leírtátok, megértettem most már, ez eddig mindig gondot okozott :)
2014. márc. 3. 10:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Ami kábel eddig a modemből a gépbe ment, az most a modemből a router WAN (vagy "internet") aljzatába menjen. Egy másik kábellel pedig a router valamelyik LAN aljzatából (praktikusan az 1-esből) a gépedbe.


[link]

2014. márc. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen így lesz ! Pc-t is akarom használni nettel, de lesz itthon laptop is meg már van teló is amihez szintén kéne a net... Köszi :)
2014. márc. 3. 11:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Üdv.

satelit kft s neted van ? ha igen akkor igy kell beállítani


[link]


és a dinamic IP

2014. márc. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!