Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi router használható wifi...

Wifi router használható wifi adapterként?

Figyelt kérdés
Tudom venni vele a wifi jeleket, vagy csak az internet "kábelről" történő megosztására használhatom?

2014. márc. 6. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

típus függő, van ami képes rá, és azt tovább osztani.

pl. a TP-Linkek D -s végződésű eszközei.

2014. márc. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem!Sajnos sok a fal, és a mostani adapterem beépített antennás, ezért szeretnék inkább egy olyan routert amin nagy antennák vannak, remélem ettől jobb lesz a vételem.Te melyik routert ajánlanád? TP-LINK TL-WR1043ND, TP LINK TL-WA901ND, TL-WR941ND?Vagy ha tudnál valamit ajánlani megköszönném!
2014. márc. 6. 11:04
 3/9 anonim ***** válasza:

WR1043ND jó, de ha nem használod ki az USB -t fölösleges.

WR941ND és WA901ND között annyi a különbség hogy

WR => Wireless Router (router, tehát internet kapcsolatot hoz létre),

WA => Wireless Access point (egyfajta hálózati hidat képez).


Jel tovább adására tökéletes a TP-WA901ND, erre is tervezték.

2014. márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

Megfelelő beállítással egy Wi-Fi router is alkalmas, hogy adapterként viselkedjen, vagy ott az AP amin alapból van kliens mód. De a konfigurálása szintén komplikált.


Vannak viszont USB adapterek, amiket direkt erre a problémára terveztek. És talán még olcsóbban is kijössz velük.

[link]

[link]


Ja és ezeknek is cserélheted az antennáit.

2014. márc. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A WA-kat nem javaslom, mivel neked kliens mód kell, az access pointok pedig a kábelen vagy wifin érkező jelet továggítják wifin. Bármelyik router jó, aminél fel van tüntetve, hogy kliens módban képes üzemelni, nekem ilyen volt TP-linkben a WR-841, de erre a célra neked elég lenne lecserélni a hálókártyát egy külső antennásra, vagy usb stickre, abban is van külső antennás és egy usb hosszabbítóval az adná a megnagyobb pozicionálási lehetőséget és nem igényel külön áramforrást.
2014. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kezd kirajzolódni a dolog. :)Szóval, a tp-linkes router-ek közül is (hiába ND-végződésűek) AP/Client-es a jó. Az usb-s adapterek (bár cserélhető antennájuk van) azért nem jönnek be, mert kétszer kell költenem, egyszer az adapterre, aztán még egy vagy kettő antennára is.
2014. márc. 6. 12:33
 7/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

"A WA-kat nem javaslom, mivel neked kliens mód kell, az access pointok pedig a kábelen vagy wifin érkező jelet továggítják wifin."


Tévedés. A kliens mód azt jelenti, hogy a beérkező Wi-Fi alakítja vezetékes hálózattá, ami szintén tud az AP.

Amiről te beszélsz a a jelismétlő és a hagyományos AP mód.

Bővebben: [link]


"Bármelyik router jó, aminél fel van tüntetve, hogy kliens módban képes üzemelni, nekem ilyen volt TP-linkben a WR-841"


A TL-WR841ND nem tud kliens módot, csak WDS bridge -et. A kettő nem keverendő össze. Ami AP klineses változat az a TL-WR843ND. A 841 -es is tudja, de csak ha lecseréled a firmware -ét OpenWrt -re, ami ugyebár garanciaveszést eredményez.


"Az usb-s adapterek (bár cserélhető antennájuk van) azért nem jönnek be, mert kétszer kell költenem, egyszer az adapterre, aztán még egy vagy kettő antennára is."


Tévedés! Az cserélhető antennás USB adapterekhez is kapsz gyárilag antennát minden esetben. És egy percig se hidd azt, hogy az AP-khez és routerekhez erősebb antennát kapsz, mint a külső antennás USB adapterekhez.

2014. márc. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a teljes körű választ P.O.C.! Viszont reagálnék az utolsó bejegyzésedre. Azért írtam azt, hogy az usb-sek gyengék mivel a saját magam Tp-link TL-WN822N-ből indultam ki. Bár hangsúlyozom, nem gyenge ez a típus sem (2x3 dBi) azért egy TL-WR843ND 2x5dBi tud. Na, már most utánanéztem a te általad javasolt TP-LINK TL-WN8200ND-nek és ez szintén 2x5 dBi tud. Szóval igazad van! Maximum majd befektetek egy nagy antennára. Egy kérdésem azért még lenne hozzád P.O.C. Mi a véleményed TL-WA7510N-ről? Ezt csak acces point-ként használható?
2014. márc. 6. 14:35
 9/9 P.O.C. ***** válasza:
Igen, csak AP. Ráadásul kültéri.
2014. márc. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!