Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Körülbelül hány oldalletöltéss...

Körülbelül hány oldalletöltéssel lehet havi 1000Ft bevételre szert tenni Google Adsense vagy hasonló segítségével?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy nem a reklám megjelenítések után fizetnek, hanem a kattintásokért, és azzal is tisztában vagyok, hogy elég sok mindentől függ (CTR stb).

Éppen ezért csak egy körülbelüli értékre lennék kíváncsi. 500? 1000? 5000 látogató? Mégis, úgy nagyjából, mennyi?


Ha valaki közületek üzemeltet weboldalt, blogot és jövedelme van belőle, igazán megírhatná, hogy 1Ft-ra hány látogató jut. Persze nyugodtan lehet anonim módon, nem üzleti titkokra vagyok kíváncsi. :)



2014. márc. 6. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

kb. 100 oldal megjelenítésre jut 1 ft.

Szóval kérdésedre válaszolva kb. 100 000 oldal megjelenítés hoz 1000 ft -ot.

2014. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


orszagfuggo...amcsik ernek a legtobbet...ergo english alap a nyero

2014. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Az első válaszoló becslése nem túl pesszimista kicsit? Ezzel az aránnyal számolva a gyakorikerdesek.hu a havi 1.500.000 oldalletöltésével 15.000-et hozna egy hónapban, ami ellent mond annak, hogy teljes munkaidőben foglalkoztatnak moderátorokat. Nyilván ők nem Adsense-t használnak, de biztos nincs több nagyságrendnyi különbség a magánúton értékesített hirdetési felületek és a google szolgáltatása között. 3-4-szeres eltérést még reálisnak tartanék, de ekkora? Vagy tényleg ilyen keveset fizetne?

2014. márc. 6. 22:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Gyakori kérdéseknél nem adsense van, hanem szinte licitálnak a reklám felületért, mert van akkora forgalma, hogy többen is szeretnének megjelenni rajta, és nem nyúlja le közvetítő a reklám 90% -át.

Míg a google hirdető rendszerében, bármely kis oldalon megjelenhet szinte ellenőrizetlenül... felhasználók 60% blokkolja... Szóval a hirdetőknek se éri meg hogy több ezer kis oldalon, és néha 1-1 nagyobb oldalon megjelenjenek, hanem az ha csak nagy oldalon jelennek meg, amit sokan néznek.

2014. márc. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
49%

Az első óriási marhaságot beszélt..

Az RPM nagyon különböző 100-1.000ft között tipikus. Függ, hogy mi a téma és milyen nyelvű az oldal. Nekem 200ft körül van átlagban az RPM, tehát 5.000 oldalletöltéssel kapok 1.000ft-ot. Gyakorlatilag az 1ft/látogató számítás többé-kevésbé reális képet ad.

2014. márc. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én oldalamat napi 7-8 e ember látogatja, és kapok utánna 7-8-9 ezret. Persze sok a kattintás, mert értek a hirdetés elhelyezéshez.
2014. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!