Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Dinamiskus IP, top-level-domai...

Dinamiskus IP, top-level-domain megfér együtt?

Figyelt kérdés
Megoldható valahogy, hogy a .tk végződésű TLD-met dinamikus IP címmel használjam? Gondoltam olyanra is, hogy noip-től kapok aldomaint, a szervert nameservernek is használni, .tk-nak a nameservernek az aldomaint meg megadni, és így ha meg akarom nyitni, akkor .tk->aldomain->server(names.)->megkapjuk az oldalt. Ha ez működne, vagy van más, ingyenes megoldás, akkor szeretnék kérni leírásokat, segítségeket. Előre is köszi!

2014. márc. 7. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Működnie kéne így ahogy felvázoltad, de lehet egyszerűbb lenne Fix IP címet kérni a szolgáltatótól. Nem szokott drága lenni.
2014. márc. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hogy is fogalmazzak...

Okos kis szolgáltatócska a lakossági ügyfeleknek nem ad FixIPt...

A nameserver beállításában valaki tud segíteni?

2014. márc. 7. 22:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor neked DDNS ( Dinamikus névszerver ) fog kelleni.

Ehhez először is szükséged lesz egy routerre amiben van lehetőség DDNS beállításra. Ennek az a lényege hogy a router bizonyos ( beállított ) időközönként elküldi a DDNS szervernek az IP címet és a hozzá tartozó domain nevet amit ezután a DDNS szerver nyilvánosságra hozz és elérhető lesz távolról a router. Neked nyilván nem a routert kell elérned hanem a routerre kötött webszervert szóval kelleni fog majd Port-Forward beállítás is.


Természetes ezt a domain nevet ugyanúgy hozzá tudod majd rendelni a .tk-s TLD-hez.

2014. márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Már van egy No-IP.com-os host-om, ami ugye ingyen van, és így a valami.zapto.org-on keresztül el is lehet érni... A kérdés csak az, hogy ezt a .tk-val hogy tudom összehozni...

Mondjuk, lehet hogy én vagyok béna hozzá, de én ingyen nem találtam "egyszerű" utat...

2014. márc. 7. 23:40
 5/8 Tengor ***** válasza:
Mitől lesz más ha .tk-s címen használod és nem a no-ip-s címen?
2014. márc. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kovpet ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az egész .tk TLD a tiéd lenne. Szerintem csak egy SLD-d van a .tk TLD alatt, nem?
2014. márc. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

valami.tk sokkal jobban néz ki, mint a valami.valamimas.com....És most komoly, hogy ide a többség kötekedni jár?


Teszem hozzá, találtam megoldást, ha valakit érdekel, afraid.org a frissítés pedig cron-nal...

2014. márc. 8. 14:42
 8/8 kovpet ***** válasza:

Csak pontosítottam. A TLD az esetünkben a .tk.

Neked egy SLD-d lehet a .tk alatt.

Sajnálom, ha te ezt kötekedésnek fogod fel.

2014. márc. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!