Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Külföldről rendelt csomagot...

Külföldről rendelt csomagot félrecímezték. Teendő?

Figyelt kérdés

Külföldről rendeltem egy csomagot, de a címzett résznél a lakcímem nem stimmel, csak a nevem. Mit lehet ilyenkor tenni? Aki a megadott helyen lakik átveheti (jogtalanul) az én csomagomat bármilyen névvel? Nem lehetne módosítani a csomag címzését?


Kérlek, válaszoljatok, ha tudtok bármilyen infoval szolgálni! Köszi



2014. márc. 8. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A csomag számával beslagyogsz a helyi fő postára, majd jelented nekik, és mikor megérkezik hozzájuk, nem küldik ki, hanem te bemehetsz érte. Igazolnod kell, hogy valóban neked jön, de erre általában elég szokott lenni az igazoló száma.


Azthiszem fizetni kell érte, hogy ilyenkor a postán átcímezzék, és a jó helyre küldjék.

De ha bemész, mindent megtudsz.

2014. márc. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nekem már megoldódott a dolog, egy kis segítség annak, aki hasonló helyzetbe kerülne: hivatalos válasz a Magyar Posta Zrt-től


"A címadatok módosítását a feladó a küldeményt felvevő külföldi postaigazgatáson keresztül kérheti. Ezért javasoljuk, hogy a feladóval vegye fel a kapcsolatot, és kérje, hogy a címadatok módosítását "feladó utólagos rendelkezése" szolgáltatással a külföldi postaigazgatásnál kezdeményezze. A címadatok módosítását a külföldi postaigazgatás fogja a Magyar Posta részére továbbítani."

2014. márc. 11. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!