Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerzői jog - Youtube-on lévő...

Szerzői jog - Youtube-on lévő videó háttérképnek a lemásolása, amit én szerkesztettem szerzői jog sértésnek minősül?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Van egy számítógépes játék, aminek a magyar szinkronja/lokalizációja/verziója/kiadása nemsokára megjelenik, és van egy videóm (meg másik 141) Youtube-on, ami egy adott karakternek vagy másnak a magyar szinkronját mutatja be.

Az általam feltöltött videó, amit lemásoltak: https://www.youtube.com/watch?v=Eifdc2CmqQE


Magát a videó hátterét (a két világító körrel és szellemmel) én csináltam, úgy, hogy a játékban mindkettőt lefotóztam külön-külön, és egy képszerkesztővel egy képre raktam őket.

(Több ember is tölti fel a magyar hangokat, nagyjából 5-en lehetünk.) De van valaki aki nemrég kezdte el, és az ugyanezt a szinkront bemutató videójának a képe pont az én egyedi képem lett. A videó ugyanolyan hosszú, ugyanaz a háttere (amit én csináltam, és nem tettem sehol közzé), és a hangfájlok is ugyanolyan sorrendben vannak.


Ez szerzői jog sértésnek minősül? Feljelentheten a youtube rendszerén keresztül? (Többször is kértem, hogy vegye le és másik képpel tegye fel újra, de nem érdekelte. Még sok szerencsét is kívánt a feljelentéshez...)


-Engedélyt nem kért hozzá;

-Szerzőként megemlítve nem vagyok;

-Nem vette le, holott többször is szépen kértem;



Mi a véleményetek róla, van esély rá, hogy nem nekem ad igazat a Youtube? (Ha kell a kép készítését még PSD fájlokkal is tudom igazolni, és a két játékbeli eredeti képpel is)



2014. márc. 9. 23:07
 1/1 A kérdező kommentje:

Annyit még hozzátennék, hogy a képet sehol nem tettem közzé, sehova nem lett feltöltve, és sehova nem lett kiírva, hogy nyugodtan lehet használni az engedélyem nélkül. Csak a saját Youtube videómban lett felhasználva (és abban amit "lemásoltak").


Köszi a segítséget! :)

2014. márc. 9. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!