Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az A. C. T. A. mennyire van...

Az A. C. T. A. mennyire van jelen/érvényben Magyarországon?

Figyelt kérdés

Mert én nem értem... A wiki-n úgy írja, hogy európa elutasította a tüntetések miatt(ami szánalmas, hogy azért tüntetnek, hogy lophassanak/hogy ne tiltsák be a lopást,- mert ez is lopás, csak internetes), de pl. Németországban minden letöltött byte-ot meg kell fizetni.

Ha Magyarországon is érvényben van, akkor miért nem hallunk olyat, hogy valakit elkaptak torrent miatt?



#ACTA #A.C.T.A.
2014. márc. 17. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért németeknél más az identitás ök egy programot könyen megvesznek mert nekik bagó mint pl egy uj windows 8 ér fizetnénk egy 1000 rest kb
2014. márc. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt gondoltam, de akkor itt mennyire van komolyan véve? Csak van, de nem foglalkoznak vele, v mi(mint az alkotmányos monarchiaban a királynő/kiráy :D )?
2014. márc. 18. 15:05
 3/4 anonim ***** válasza:
2014. márc. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a linket! Ettől még megfordult a fejemben vagy 3 kérdés:

-Akkor az ACTA bevezetésétől egészen az Index-es hírig elvileg tíltva volt a torrentezés? Sok embert büntettek miatta?


-Ezek szerint gondolom egy cég beperelhet téged, mert nem vetted meg a termékét, hanem ingyenesen letöltötted?


- " Fordítsuk magyarra a jogi zsargont. A többszörözés esetünkben a letöltést, a lehívásra történő hozzáférhetővé tétel pedig a megosztást takarja. Vagyis a törvény azt mondja, szabad a letöltés és a megosztás is, amíg senki nem keres az egészen egyetlen fillért sem. Csakhogy a jogi szövegeknek van egy olyan jellegzetessége, hogy nem magyarul, hanem ügyvédül kell őket olvasni – meg is kerestünk két jogászt, hogy józanítsanak ki a maguk értelmezéseivel, mert mi már lassan azt vizionáltuk, hogy Magyarországra költözik és legálisan fog működni a Pirate Bay és azzal véget ér a torrentoldalak és Hollywood háborúja. Dr. Grad-Gyenge Anikó, a Proart szerzői jogvédő szövetség tanácsadója, és dr. Dallos Zsolt ügyvéd segített megérteni, miért sérthet törvényt az, amiről két bekezdéssel előbb mondtuk ki, hogy nem sért.

Torrentezni nem kell félnetek jó lesz


Önmagában az, hogy valami büntetőjogi szankciót nem von maga után, még nem jelent semmit, polgári jogi szempontból a fájlcserélők továbbra is felelnek minden egyes megosztásukért. „Attól még, hogy egy torrentező ellen nem indul büntetőeljárás, egyáltalán nem biztos, hogy a sértett kiadó vagy filmstúdió nem pereli be polgári úton, követelve az elmaradt szerzői jogdíjakat” – mondja Dallos.


Trükkös megfogalmazás még az is, hogy „jövedelemszerzés célját közvetve sem szolgálja”. Józan paraszti ésszel azt gondolná az ember, hogy ez csak torrentoldalak üzemeltetőinél értelmezhető, náluk pedig a közvetlen jövedelemszerzés az, ha pénzt kérnek az oldal használatáért, közvetett pedig az, ha reklámbannereket futtatnak. A Proart szakértője szerint azonban „lehet közvetett jövedelmet szerezni egyszerű felhasználóként is, hiszen a jog azt is jövedelemként értékeli, ha nem fizettem meg valamely egyébként megfizetendő díjat.”


Máris ott tartunk, hogy valójában minden maradt a régiben? Jogász szakértőink szerint pontosan ez a helyzet. "


Szóval 2013 szept. előtt büntethető volt(csak éppen nem büntették-ezt én gondolom, kérdés is :D), most már ránézésre úgy tünik, hogy nem, de mégis, mert a szövegben el van rejtve?

2014. márc. 18. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!