Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol találok olyan szakember,...

Hol találok olyan szakember, rendszergazdát aki válaszolna a kérdéseimre?

Figyelt kérdés
2014. márc. 19. 20:11
1 2
 1/16 Tengor ***** válasza:
100%

Van egy ilyen kérdezős oldal... gyakorikerdesek.hu talán, de nem biztos. Google tud segíteni!

Komolyan:

Tedd fel a kérdéseid! (ne privátba!)

2014. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
kérdésre itt is kaphatsz hasznos választ, meg kérdezed.
2014. márc. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Olyan sok van.. Szóban gondoltam.. Meg mindig eszembe jut 1-2 így nem tudok :) Akár egyébként fizetnék is ha úgy van..
2014. márc. 19. 20:41
 4/16 Tengor ***** válasza:
Amikor eszedbe jut, akkor jössz és ide felírod. Aztán a válaszolónak fizethetsz egy sört, az már rád van bízva.
2014. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én már rég ittam barna sört úgy hogy epekedve várom
2014. márc. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Oké :)


A DDoS támadásokra miért nincsen tökéletes védelem? Úgy hallottam van Linuxban IP tables, ebben be lehet konfigolni, hogy a rendszer max. hány csomagot engedjen be időközönként, nem? Nem lenne egyszerűbb lemérni, hogy a rendszer másodpercenként hány adatcsomagot tud kezelni ezen érték fölé nem engedni a bejövő csomagok számát?


DDoS támadásokban a küldött csomagok mit tartalmaznak? Hogy néz ki egy "adatcsomag", amit a gép DDoS támadáskor kap?


Hogyan képes valaki több ezer fertőzött gépet szerezni egy botnethez? Ez eléggé érdekes dolog számomra..

2014. márc. 19. 20:51
 7/16 A kérdező kommentje:

Aztán például VPN, Proxy szerverek. Elméletileg a TOR-hoz nem volt a hatóságnak hozzáférése. Az NSA és egyéb istenségek hogy-hogy nem látnak bele az ilyen rendszerekbe? A munkájuk hatékonyságát fényévekkel megdobná..


Például egy VPN-re csatlakozva adott egy titkosítás. 128-256bitesek. Melyik a jobb? Mitől függ, hogy egy titkosítás hogy néz ki?

2014. márc. 19. 20:54
 8/16 Tengor ***** válasza:

2.) Nem kell, hogy különleges tartalma legyen. Elég ha néhány (tíz) ezer gép egyszerre akar letölteni egy weboldalt.

3.) Vírusok terjesztésével. Tört oprendszerek, tört programok. Népszerű játékok kiadásának alkalmával rendszeresen jelennek meg fake letöltési lehetőségek. A sok piti tolvaj meg ráizgul és már épül is a hálózat.

2014. márc. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Tengor ***** válasza:

Hasznosabb volna ha külön kérdésekként tennéd fel ezeket és így az egyes válaszok nem keverednének.


TOR: Belelátnak a TOR-ba. Üzemeltetnek néhány szervert, és ha azokon keresztül megy a kapcsolat akkor belelátnak. Hogy tesznek-e valamit v. sem az megint egy más kérdés. A pánikban lévő népet könnyebb irányítani.

2014. márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Drága lesz, de kezdek megvilágosodni :D Lehet jutnak még eszembe dolgok, és remélem nem totál hülyeségeket kérdezek. Ma összejöttek a megválaszolatlan kérdések, az informatika órán beszélgettem a tanárral de nem tudta miről hadoválok..
2014. márc. 19. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!