Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A www.rayban-hungary.com/...

A www.rayban-hungary.com/ oldalról rendeltetek már? Eredetiek lehetnek ezek a termékek, ezen az áron?

Figyelt kérdés

#rayban-hungary
2014. márc. 20. 13:20
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia! Vettem a fáradtságot, hogy kicsit átnézzem az oldalt és egy-két észrevételem lenne, ami talán választ ad a kérdésedre.


Először is, a főoldal forrásában található 6. sorban:

<title>Cheap Ray Ban Sunglasses Sale, Ray Ban Outlet Online Store</title>


Egy termék hivatalos importőre, disztribútora, pláne ha az olyan nagy hírnevű cég, mint a szemüveg piacon a Ray-Ban, nem vétene akkora hibát, hogy a weblapjuk címében hibásan írná le a termék márkanevét. Na, már itt gyanús volt, pedig még csak 2 perce jártam az oldalon. (A hiba ugyebár a kötőjel hiánya!)


Ezek után keresgéltem még egy kicsit, ezen a kamu szagú oldalon, és a következő, számomra megdönthetetlen bizonyítékul szolgáló két darab linket is találtam.


Magad is leellenőrizheted, ha a főoldalt legörgeted a legaljáig és ott rányomsz a „Privacy” linkre. ( [link]


Itt angolul le van írva a sok rizsa, ez az a rész, amit úgyse olvas el senki, mert minek? Ha elolvasom, attól ugye nem lesz olcsóbb a kenyér. Már eleve gyanús volt az is, hogy egy olyan oldal, aminek „hungary” van a webcímében, miért nem tartalmaz egyetlen magyar mondatot sem, még egy „Üdvözlünk”-öt sem.


De térjünk vissza a privacy-ra.


Első mondat, idézve: „Thank you for placing an order on [link]


Meg lehet látogatni, az előbbi sorban levő weboldalt. Megint csak egy angol oldal fogad, ám aki nem beszéli angol nyelv, gugli fordítózza le, és a még alig magyaros fordításból is kiderül, hogy az oldalt hivatalosan zárolták, hamis termék forgalmazása miatt.


Ha privacy oldalon lejjebb görgetsz találsz még egy másik linkre utaló webcímet is. Ezt is idézem azok kedvéért akik nem akarják átbogarászni a szöveget:


„For security purposes sunglasseshutoutlet.net sometimes collects and analyzes the Internet protocol (IP) address used to connect your computer to the Internet, and to our website.”


sunglasseshutoutlet.net –et beírva a böngésző címsorába, hamar átirányítást tapasztalhatunk a [link] oldalra.


Itt is tájékoztatva vagyunk, hogy az oldal, amiről átirányítottak minket hamisítványokkal üzérkedett. Habár itt már nem a Ray-Ban, hanem a másik nagy márka, az Oakley cégnévvel találhatjuk szembe magunkat.


Eléggé elkeserítőnek találom, hogy a facebook-on ilyen jellegű hamis termékekkel foglalkozó cégek reklámjaival találkozhatunk. Csak remélni tudom, hogy még nem rendeltél az oldalon semmit, és a jövőben javaslom, hogy ha valami gyanússal találod szembe magad, vagy egy olyan webshopból szeretnél rendelni, amiről nem bizonyosodtál meg, hogy teljesen legálisan működik, olvass utána a Privacy, Terms of Use, vagy hasonló részeken az oldalnak. Ezeknek kötelezően ott kell lenniük, és láthatod, itt elég hamar el is árulták, hogy ez az oldal is csak egy kamu hamis cuccokat forgalmazó csoport egyik „leány”-oldala.


Remélem segítettem.

2014. márc. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utánajárást, szerintem sokunkat megóvtál az átveréstől!
2014. márc. 22. 15:40
 3/3 anonim válasza:
Többünk nevében köszi a választ!! :)
2014. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!