Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Cisco routerek mennyire...

A Cisco routerek mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés
Édesapám mondta, hogy van neki egy Cisco routere elfekvőben, amit 20 ezer Ft-ért vett, de nem használja, ezért nekem adná. Most egy 10 ezer Ft-os TP-Link 300mbites routerem van, ennél jobb lehet a Cisco? Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. márc. 22. 13:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Otthoni használatra tökmindegy.
2014. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A valódi Enterprise Cisco az olyan, hogy beállítód egy sarokba pörögni és 10 év múlva sem veszed észre, sőt egyenesen elfelejted, hogy van egy ilyened, mert annyira nem kell hozzányúlni.


Sajnos a korábban linksys néven futó gagyik, újabban a Cisco nevét rongálják, az otthonra való szappantartók egy rakás szar használhatóságával vetekszik. Olyan TP-link féle veszélyes hulladék...


Azt nem feltételezem, hogy az első feltételnek megfelelő router, mert azt nem 20ezerért adják, hanem 500 ezer, de inkább 1.5 misi felett árazzák...

2014. márc. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Emberek ***** válasza:
A TP-Link nem gagyi. Toluk kapsz hardverben legtobbet a penzedert, nekem lassan 3 eve van egy belepo alsokategorias TP-Linkem, es hibatlanul megy meg mindig, pedig van, hogy 2-3 honapot megy egyhuzamban
2014. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
120mbit/s-os internetem van és nehezen bírkózik meg vele a TP-Link, wi-fin max. olyan 70mbit/s-ot ad le és szinte már csak úgy használjuk, direktbe jelenleg nincsen gép rákötve.
2014. márc. 22. 14:01
 5/15 anonim ***** válasza:

A TP-Link gyenge hardvert ad. Ha neked az jó, akkor... Nekem (többek közt egy) D-Link routerem van, beállítás óta hozzá se kellett nyúlni. Azóta online. (most tart a 10-hónapjánál, előtte másik neten eltöltött online 2 évet) Wifi hozza a 300Mbps-et és átmegy rajta WAN-LAN közt a gigabit. Ezt egy TP-Link sose fogja nyújtani... Ehhez hozzá jön, hogy egy ugyanilyen routert helyeztem el a 10-en, és annak a jelét az 5-en is lehet fogni, megvan köztük simán a 100Mbps. Lejjebb is lehet fogni, de a kliens gyengébb, ezért 4-en, már nem tudok rá csatlakozni.

Ezt is tudja az a gagyi TP?

2014. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

jah és #2-es voltam.


Amúgy kérdező. 120M-s net, az valszeg UPC. Ahhoz a cisco epc xxxx routert szokták adni, az tud 150-es wifit. Igaz, heti 2x legalább restartolni kell, mert lefagy, de úgy-ahogy tudja nyújtani a dolgokat. Minek van a tp ?

2014. márc. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem UPC, hanem T-Home optinet!
2014. márc. 22. 14:26
 8/15 A kérdező kommentje:
Hülyeséget beszélek! Kábelnet. :D Most kábelen jön!
2014. márc. 22. 14:27
 9/15 Emberek ***** válasza:

Direkt irtam, hogy belepo kategorias a router. Ez nem egy 10 ezer forintos ami tudja 300 megabitet. A szovegertes meg anyunak megy.. Es tudod mit? Nekem sem kellett hozzanyulni azota se, hogy egysger feltettem. Nem tudom mirol beszelsz ocskos, de probald ki csalodni nem fogsz.

Meg valami. Csak nezz szet az oldalon, es olyanokat talalsz akik a "gagyi" TP-Linkeket ajanljak. De tudod? A D-Linknek csak a neve nagy :)

Udvozletem

2014. márc. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy a sok kisgyerek ajánlgatja, még nem lesz alkalmas rendes használatra. Nem kimondottan otthoni netezésre gondoltam. Lehetséges, hogy 1-2 mobilra leosztani a netet, elég egy TP, de irodai, komoly munkára bőven kevés.

Nem értem hogy jön ide a szövegértés, mert értem én mit írsz. Amire reagáltam, hogy nekem mim van, és az mit tud...

A tapasztalatom meg abból van, hogy rengeteg SMC, TP-link, egyéb noname szemét volt az általam üzemeltetett irodákban, ismerősi körökben stb. és miután mindenhonnan kiszórtam ezeket, egycsapásra helyrejött az azelőtt állandó "nincs net, lassú, nem működik a xy..."


Kérdező: A T-s kábelnethez is kérhetsz ugyanilyen epc **** routert. Be kell menni a jelenlegi modemeddel a legközelebbi T pontba, majd kéred, hogy adjanak helyette kábel modem-router kombót.

Jelenleg EPC3925 a menő, ezeket osztogatja a UPC, a T-online, és asszem az Invitel is osztogatott pár kábelesnek. 150-es Wi-fi van benne, és Gbps-es switch.

2014. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!