Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A netkapcsolatom pár percenkén...

A netkapcsolatom pár percenként megszakad egész nap, de az utorrent ugyanúgy tölt. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Szóval a mai napon jelentkezett ez a rendellenesség, az XFIRE és a Steam 4-5 percenként megszakad, a böngésző (Firefox és Chrome) belassul 1-2 percig nem tölt be semmit. Utána megint jó. Azt gondoltam hogy a szolgáltatóval van valami, de az UTORRENT folyamatosan tölt le és fel, ugyanúgy ahogy eddig mindennap, tehát a netkapcsolat az folyamatos. Eddig sosem volt ilyen probléma. Nem telepítettem semmit már legalább két hete, tehát elvileg a gép ugyanúgy kéne működjön, mint korábban. Megnéztem hátha valaki használja a wifi routert (TP-LINK), de semmi, egyedül vagyok a routeren. Megnéztem a vírusirtót (ESET NOD32), hátha elállítódott benne valami, de semmi nem változott a beállításokban. Megnéztem a tűzfalamat, semmi nem változott, semmi gyanús forgalom vagy korlátozás nincs rajta, és változni se változott rajta semmi. Újratettem a böngészőt, az Xfire-t, mindent, de ugyanaz. Valakinél volt már ilyen rejtélyes probléma?
2014. márc. 23. 19:34
 1/6 csacsi2 ***** válasza:

"1-2 percig nem tölt be semmit. Utána megint jó."

Azért random a hiba mert a peerek össze-vissza kapcsolódnak és a sebességük is eltérő...


Túl sok egyidejü kapcsolatot hoz létre a torrentkliens akkor megszakad. Vedd lejjebb a kliensben az max egyidejü kapcsolatokat és korlátozd a sávszélességet. Erre szokták használni a cfosspeed -et, hogy szabályozza, priorizálja a programok foglalható sávszélességét.


XP és vista esetében kicsit körülményes ,de ha torrentezel elkerülhetetlen a nyitott félkapcsolatok számának növelése! Alapból csak 10 nyitott félkapcsolatot enged és ha azt túllépi, támadásnak veszi és lekorlátoz.

Ezt be is írja az eseménynaplóba ID 4226 blabla..

ezt módosíthatod a Halfopen limit fix -el. legalább 100 -ra állítsd...

[link]

2014. márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia, kicsit félreértettél. Az UTORRENT-tel semmi gond nincs, folyamatosan tölt. Az akadozás böngészőben jelentkezik sűrűn, valamint a közösségi kliensek (XFIRE, STEAM) is szétkapcsol.
2014. márc. 23. 20:35
 3/6 csacsi2 ***** válasza:
Nem értettem félre. Az utorrent lefoglalja a sávszélességet a többi program elől ezért "neki jó" a többinek nem! Egy sávszélességen osztozik az összes program és "az nyer" akinek magasabb a prioritása (protokoll). Sok kapcsolat esetén a win egyszerüen nem enged további kapcsolatot nyitni.
2014. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy igazad van, viszont az elmúlt fél évben (amióta Windows 8.1 van a gépemen), hogyhogy nem jelentkezett soha ilyen probléma, és most hogyhogy hirtelen felbukkant egyik napról a másikra?
2014. márc. 23. 20:53
 5/6 csacsi2 ***** válasza:

Előzmények ismerete nélkül, random hibára nem tudok mit mondani, hátha lesz valakinek jobb ötlete!

Ami elromolhat...

2014. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni, hogy az általam használt szoftverekben alapos takarítást végeztem, registry- és cache-törlést is, újraindítást stb. A hiba nem szűnt meg, továbbra is nehézkes volt a böngésző használata, viszont most e pillanatban úgy tűnik meggyógyult. Talán mégiscsak a szolgáltatónál ügyködhettek valamit...
2014. márc. 23. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!