Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy oldal regisztrációja...

Egy oldal regisztrációja során az oldal üzemeltetői tudják a jelszavamat és az Ip cimemből következően a lakhelyemet?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 21:45
 1/9 anti paladin ***** válasza:

Ha akarják, tudják a hozzáférési adataid.

Ip alapján csak hozzávetőlegesen tudják megmondani a lakóhelyed.

2014. márc. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tengor ***** válasza:

Ha tisztességesen van megírva a honlap motor, akkor nem tudják ők sem a jelszavad, mert csak egy nehezen visszafejthető HASH-t tárolnak. Ha trehányul írták meg, akkor pedig mindenféle kódolás nélkül virít a jelszavad az adatbázisban.

Az IP-ről #1 jól írta, legfeljebb a várost lehet kideríteni IP-ből, bár itt is lehetnek kisebb-nagyobb (100km) tévedések.

2014. márc. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De a pontos címemet nem tudhatják meg?
2014. márc. 27. 22:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha valahol nyilván vagy tartva, domainnév mögül csatlakozol. Például a BME-netről csatlakozókat meg lehet találni (mármint perpillanat, 1-2km pontossággal).


Másik megoldás, hogy a felhasználónevedből és jelszavadból kitalálható volt a teljes neved(Facebook), esetleg az emailcímed és -jelszavad.

2014. márc. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tengor ***** válasza:
A pontos címet csak a szolgáltató tudja, akitől a netet vásárolod. Ő pedig csak a rendőrségnek adja azt ki, ha a rendőrség ezt kéri.
2014. márc. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es te már ebből a kérdésből kitaláltad a nevem facebookon?
2014. márc. 28. 09:03
 7/9 A kérdező kommentje:
T-home-s netem van.
2014. márc. 28. 09:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudtam hogy az oldal üzemeltetője vagyok. A lehetőségekről beszéltem, hiszen ezekre irányult a kérdésed.
2014. márc. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor így kellett volna írni a válaszod, hiszen így félreérthető:

a felhasználónévből és jelszóból kitalálható a teljes név(Facebook), esetleg az emailcím és -jelszó.

2014. márc. 28. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!