Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az oka annak, hogy újabban...

Mi az oka annak, hogy újabban az összes webes felület külső megjelenésében egy bizonyos egységesülésre, olyan "kockás téglalapos" elrendezésre törekszik?

Figyelt kérdés

Az a gyanúm, hogy a sok okostelefon elterjedése miatt van ez, esetleg a windows8 miatt.

Ami nagyon gáz, és rendkívül zavaró, ugyanis nincs mindenkinek pénze okostelefonra, és sok ember "csak" számítógépen/laptopon tud internethez jutni.

A régebbi rendszereket is sokkal nehezebb ezekkel az új honlapokkal használni, pl: XP vagy Vista, mert gondolom több memóriát igényelnének. Nagyon idegesít, hogy minden lényeges honlap (pl: Index, FB, újabban az eltűnt mtv videótár helyére bepakolt ocsmány Mediaklikk) is mind gigabetűkkel, szögletes elrendezéssel operál, miért van ez az egész, és miért kell állandóan változtatgatni a jól bevált lapokat?


2014. márc. 31. 06:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1) Memória igénnyel semmi összefüggés sincs. Sőt, ha kevesebb a csicsa (és nem egy pancser webfejlesztőről van most szó) gyorsabb is lehet az oldal betöltése.

2) A windows 8 elterjedésével "divattá" vált átvenni ezt a szögletes stílust. Nekem sem jön be annyira, bár én is a letisztult felület híve vagyok, de ez.. szimplán nekem nem tetszik.

3) NAGY XXXXL BETŰK: na ezt én sem értem, nyilván úgy gondolják, hogy nincs pénzük az embereknek szemüvegre :) tény, mobilos megjelenítésnél hasznos, viszont a weboldal felismeri, hogy telefonról vagy asztali gépről böngészel-e, így ez nem adhat okot erre, hiszen külön betűméretet és megjelenést lehet tervezni okostelefonra/táblagépre/pcre.

4) Változtatni azért kell, hogy észrevegyék az emberek, hogy megújultak. (Hogy mért nincs kreativitás a mai designerekben az már egy másik kérdés. Bár egy befutott ötletet másolni és hasonlóan pocsékan kivitelezni mindig egyszerűbb volt, mint valami újat alkotni.)

2014. márc. 31. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Aha, értem, köszönöm a válaszodat :-) a memóriaigényt abból gondoltam, hogy felvisít a ventillátor újabban a facebook és az index és a 444 közben is.

Hogy a huffingtonpost buzzfeed és egyebekről ne is beszéljünk.

A betűknél nem igazán értem, mit kell nagybetű, nyugdíjasok és rövidlátók a célcsoport? :-D

Okostelefonon régebben internetet olvasva, pici betűkkel, nem volt annyira zavaró, hogy ekkora betű kellene okvetlenül.

Szerintem rossz az állandó változtatgatás. Mondd csak, miért kell kényszeresen megújulást érzékeltetniük?

Vannak olyan honlapok, amelyek "megalakulásuk óta" ugyanolyanok, és nincs ebben semmi zavaró, nem kezd el idegesíteni, hogy "jaaaj, ez miért nem változik már" -ez valami fals igény, amit egy hülye kitalált. Az otthonosság és megbízhatóság internetes érzését nyújtják az olyan honlapok, viszont az állandóan változtatgatók, Fbkal az élen, jórészt felbosszantják az embereket, még nem hallottam olyat, hogy valaki ne dühöngött volna, mert már megint másképp néz ki az oldala, és megint eltűntettek pár bevált cuccot.


wdhun nevű felhasználó válasza:


1) Memória igénnyel semmi összefüggés sincs. Sőt, ha kevesebb a csicsa (és nem egy pancser webfejlesztőről van most szó) gyorsabb is lehet az oldal betöltése.

2) A windows 8 elterjedésével "divattá" vált átvenni ezt a szögletes stílust. Nekem sem jön be annyira, bár én is a letisztult felület híve vagyok, de ez.. szimplán nekem nem tetszik.

3) NAGY XXXXL BETŰK: na ezt én sem értem, nyilván úgy gondolják, hogy nincs pénzük az embereknek szemüvegre :) tény, mobilos megjelenítésnél hasznos, viszont a weboldal felismeri, hogy telefonról vagy asztali gépről böngészel-e, így ez nem adhat okot erre, hiszen külön betűméretet és megjelenést lehet tervezni okostelefonra/táblagépre/pcre.

4) Változtatni azért kell, hogy észrevegyék az emberek, hogy megújultak. (Hogy mért nincs kreativitás a mai designerekben az már egy másik kérdés. Bár egy befutott ötletet másolni és hasonlóan pocsékan kivitelezni mindig egyszerűbb volt, mint valami újat alkotni.)

2014. márc. 31. 07:10
 3/4 A kérdező kommentje:

Aha, értem, köszönöm a válaszodat :-) a memóriaigényt abból gondoltam, hogy felvisít a ventillátor újabban a facebook és az index és a 444 közben is.

Hogy a huffingtonpost buzzfeed és egyebekről ne is beszéljünk.

A betűknél nem igazán értem, mit kell nagybetű, nyugdíjasok és rövidlátók a célcsoport? :-D

Okostelefonon régebben internetet olvasva, pici betűkkel, nem volt annyira zavaró, hogy ekkora betű kellene okvetlenül.

Szerintem rossz az állandó változtatgatás. Mondd csak, miért kell kényszeresen megújulást érzékeltetniük?

Vannak olyan honlapok, amelyek "megalakulásuk óta" ugyanolyanok, és nincs ebben semmi zavaró, nem kezd el idegesíteni, hogy "jaaaj, ez miért nem változik már" -ez valami fals igény, amit egy hülye kitalált. Az otthonosság és megbízhatóság internetes érzését nyújtják az olyan honlapok, viszont az állandóan változtatgatók, Fbkal az élen, jórészt felbosszantják az embereket, még nem hallottam olyat, hogy valaki ne dühöngött volna, mert már megint másképp néz ki az oldala, és megint eltűntettek pár bevált cuccot.

2014. márc. 31. 07:11
 4/4 Tengor ***** válasza:
100%

Az FB gépigénye az összetákolj JS miatt van. Ezt sajnos nem nagyon lehet kivédeni.

Más oldalakon inkább a flash tartalom szokta megfogni a gépet, aminek 99%-a reklám. Ha blokkolod a reklámokat (Ad block) akkor mindjárt kevésbé melegszik a gép.

2014. márc. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!