Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Manapság minden router ilyen,...

Manapság minden router ilyen, vagy csak a TP-LINK routerek?

Figyelt kérdés
Nos ADSL internetem van amit csak felhasználónév és jelszó megadásával lehet használni... és olyan problémám van hogy jópár éve volt egy routerem : SMCWBR14S-N4 típusú... és az olyan volt hogy rákötöttem a modemre de nekem ugyan úgy be kellett jelentkeznem a szolgáltatóhoz a kapott felhasználónévvel és jelszóval a windowsból mint ha nem is használtam volna routert... aztán az a routerem bedöglött és vettem egy 54 megás tplinket TP-LNK TL-WR340GD-t aminél már nem volt ilyen lehetőség... ott már automatikusan felkapcsolódott a netre és minden gép automatikusan kapott netet amit rákötöttem akár vezetékkel akár wifivel... aztán még volt szerencsém három modernebb tplink routerhez de azok is olyanok voltak mint az az 54 megás... szóval mostanság csak ilyen routerek vannak vagy csak a tp-link routerek ilyenek?

2014. ápr. 5. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Az első nem router volt, hanem switch. Legalábbis switch-ként működött. A második meg router. Utóbbinak épp az a dolga, hogy a helyi hálózaton maga osszon címeket, és kezelje a forgalmat. Minden router így működik, ha jól van beállítva, és így volt ez évekkel ezelőtt is.
2014. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szóval akkor az smc-s router nem volt jól beállítva?
2014. ápr. 5. 13:01
 3/5 A kérdező kommentje:

ez volt az az eszköz:


[link]


és akkor lenne még egy kérdésem... nem lehetne valahogy beállítani ugyan ilyenre pl egy TP-LINK TL-WR841ND routert?

2014. ápr. 5. 13:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha azt szeretnéd, hogy jelszóval le legyen védve a WiFi-d, akkor menj fel a TP-Link oldalára (nálam 192.168.0.1), add meg a felhasználó nevet és a jelszót (ami általában admin és admin) és már konfigurálhatod is, levédheted jelszóval.
2014. ápr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

"szóval akkor az smc-s router nem volt jól beállítva?"


Pontosan!

Minden router gyakorlatilag egy kis mikro számítógép, saját operációs rendszerrel, processzorral, RAM -al, ROM -al. Van egy webes felülete, amin keresztül mindent be lehet állítani. Ha megadod a felhasználónév/jelszó párost neki, amit a szolgáltatótól kaptál, akkor ő fog önállóan csatlakozni, a számítógépen már nem kell "tárcsázni" egyből lesz net. Ha nem így teszel nem is garantálható, hogy működni fog, mert ilyenkor csak switch üzemmódban az eszköz, összekavarodhat az IP konfiguráció.


Ez így volt az SMC-nél a TP-link -nél, de akármelyik másik márkánál is.

Dióhéjban így néz ki egy TP-Link router beállítása:

[link]

2014. ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!