Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom összekötni a...

Hogyan tudom összekötni a smart tv-t TP-LINK routerrel?

Figyelt kérdés

Üdv!


Szeretnék egy kis segítséget kérni router beállítás ügyben.

Szóval a helyzet a következő: van egy tplink TL-WR740N router, és egy smart TV.

Szeretném rákötni a TV-t a netre routeren keresztül.Az internet az T-Mobilos.

Próbáltam automatikus beállításokkal is és kézivel is( csak a manuális megadással nem vagyok tisztában).

Hálózat állapota:Van helyi hálozati kapcsolat de nem létesithetö internetkapcsolat.

Ellenőrizze a DNS beállitását az IP-beállitásokban és ford az int szolgáltatóhoz

az int- hozzáférés érdekében.

IP-cim

Alhálozati maszk

Átjáró

DNS szerver ezeket automatikusan be állitja de a MAC-cimnél nincs semmi.

Probáltam a böngészöjébe be irni az Ip cimet de nem engedi mert ki irja hogy nincs be állitva az internet.

Tudnátok segíteni, hogy mivel próbálkozzak?


Előre is köszönöm!



2014. ápr. 9. 10:24
 1/9 Tengor ***** válasza:
Más eszköz, kap a routertől internetet?
2014. ápr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen kap mert egy számitógéppel van használva,csak meg vásároltam ezt a tv-t és ki szerettem volna probálni vele hogy vásároljak a tv.hez egy ilyen routert.
2014. ápr. 9. 10:35
 3/9 Tengor ***** válasza:
A router kapcsolódik a netre v. a PC-n nyomsz rá a "Kapcsolódás" gombra?
2014. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pc-n jó minden ott rendesen van netem az upc-s.

csak addig le kötöttem a routert a gépröl még ki probáljam a tvn.Egy T-Mobilos kábel net van a másik szobában és ott nem müködik vele.

2014. ápr. 9. 10:44
 5/9 Tengor ***** válasza:

Mi az a T-Mobilos kábel?

Ilyesmi: [link]


Nekem úgy tűnik nagyon nem vagy képben a hálózat témával. Szerintem hatékonyabb lenne, ha szólnál valakinek, aki látott már hálózatot, és ő úgy 10 perc alatt beállítana mindent.

2014. ápr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


erre van rákötve a net ami a lakásba jön be.ezt rá kötöttem a routerre,és a routrröl a tvbe.

2014. ápr. 9. 11:07
 7/9 Tengor ***** válasza:
A router az nem olyan, hogy csak átviszed a másik lakásba és működik. Át kell állítani: meg kell adni az ADSL előfizetés adatait (felhasználónév és jelszó) utána elvileg a router felcsatlakozik és a TV is kap netet.
2014. ápr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Addig sajnos nem tudok el jutni hogy meg adjam ADSL előfizetés adataimat.Mert ha össze van dugva minden a tvn csak a következö beállitások vannak.

Hálozati beállitások:

mac-cim

ip-cim

alhálozati maszk

átjáró

dns szerver

ip beállitás automatikus lekérés és kézi

dns beállitás automatikus lekérés és kézi

2014. ápr. 9. 11:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez neked egyedül nem valószínű, hogy sikerülni fog! Ha egy kicsit is értenél hozzá, akkor nem töltöttél volna fel képeket egy ethernet kábelről, és egy routerről. És ez abszolute nem cikizésből írom, hiszen evidens hogy nem érthet mindenki mindenhez, de az előttem szólónak igaza volt.

Keress valakit aki ért hozzá, ha még nem tetted!

2014. ápr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!