Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létre szeretnék hozni egy...

Létre szeretnék hozni egy közösségi oldalt, mire lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Tehát kitaláltam valami újat, ami még nincs a világon. Rég óta elemzem, hogy mire lenne kereslet és most rájöttem.

Egy közösségi oldal, ami merőben más. Hogy miben, természetesen nem fogom elárulni. Informatikai tudásom persze itt már nem lesz elegendő, ezért be fogok avatni egy informatikust is. Még gondolkodom, hogy kiben is bízhatnék meg 3 jelölt közül.

Nos, gondolom szükség lesz egy domainra. Kell szervert is bérelni? Illetve mi kell még és mennyi tőke kell egy nagyszabású oldal beindításához? Egész Unióra szeretném kiterjeszteni.



2014. ápr. 9. 11:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve szükséges valamilyen engedély ehhez?
2014. ápr. 9. 11:23
 2/10 anonim ***** válasza:

a 3 jelölt közül legalább 2 emberre szükséged lesz...

Nyílván nem ingyen dolgoznának neked. Kezdetnek kicsiben gondolkodj, Te sem szeretnél nagyot bukni.

Szükséged lesz grafikusra is. Ha reklámozni is szeretnéd, arra is szükséged lesz pár száz ezer ft-ra.

2014. ápr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát vagy bérelsz szervert, vagy veszel. Azért ide nem lesz elég egy szerver, ha ilyen méretekben gondolkodsz, és sok mindenre kell majd figyelni... tartalom elosztásra/szolgáltatásra, szerverek sync-elésére, etc. Persze kezdetben nyilván nem kell ennyire elbonyolítani, amíg még alig vannak rajta, de előre is kellene gondolkodni, amennyire lehet.


Az informatikusokat szerintem tisztességesen meg kell fizetni majd, hogy ne nélküled csináljanak karriert az ötletedből, ha tényleg olyan jó.


Szerintem szükséged lesz még fordító emberekre is, hogy minden ország nyelvére lefordítsd az oldalt. (Ez sem kell nyilván az elején még.)


Meg marketinges emberkék is jól jönnének, hogy be tudjon indulni a cucc - nincs ám könnyű dolgod a FB mellett. És azzal is számolj, hogy ha olyan jó az ötleted, és Zucki felfigyel rá, be fogja építeni a FB-ba, ha lehetséges, és megtorpan a népszerűséged.


Mennyi tőke kell: hát minimum milliókban gondolkodj.

2014. ápr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tengor ***** válasza:
Ügyvéd sem árt. A közösségi oldalak a felhasználók adataiból élnek. Olyan felhasználói feltétel rendszert kell kialakítani, írni, hogy az elfogadása után a felhasználó azt ne tudja megtámadni.
2014. ápr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

"hogy ne nélküled csináljanak karriert az ötletedből, ha tényleg olyan jó."

Ez az amitől tartok, nem is merem elmondani senkinek az ötletet, pont emiatt. Egyébként az egyik rokonom, a másik a szomszédom. De még ekkor is óvatos vagyok.

"Szerintem szükséged lesz még fordító emberekre is, hogy minden ország nyelvére lefordítsd az oldalt."

Igen, az angol mondjuk rögtön az elején alap kell, hogy legyen.

"hogy ha olyan jó az ötleted, és Zucki felfigyel rá, be fogja építeni a FB-ba, ha lehetséges,"

A legszebb az egészben, hogy lehetetlen. Teljesen más elveken alapszik, tehát gyökereiben más az oldal, legfeljebb az ask-ra hasonlít, arra is minimálisan (csak egy dologban). Ezért van némi kockázat, mert merőben új, de elnézve a tinik lelkesedését az ilyesmik iránt, szerintem tuti befutó.

"Mennyi tőke kell: hát minimum milliókban gondolkodj."

Annyim nincs most sajnos. Arra gondoltam, hogy befektetőt kellene keresni, de akkor meg mi a garancia arra, hogy nem csinálja meg nélkülem? Az ilyesmi hogy működik?

2014. ápr. 9. 11:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Rámenne az életed,összes pénzed, és nagyot csalódnál.Ha tényleg annyira jó ötlet add el a facebook-nak, esetleg kérj érte százalékos részesedést a felhasználások gyakoriságától.Jobban jársz,Ha egy ilyesmi szerződést kötsz.
2014. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó!

És egy ilyen ötlet eladás hogy működik? Tehát mi a garancia arra, hogy nem csinálják meg nélkülem és nem látok belőle egy fillért se?

2014. ápr. 9. 12:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire paranoid vagy, akkor dobd a kútba az ötletedet, mert fontos, hogy megbízz a társaidban, és mindent elmondj nekik a végeredmény érdekében... :P
2014. ápr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Áh, tárgytalan. Már rég van ilyen oldal, csak nem voltam elég tájékozott. A Myvipchat gyakorlatilag betűről betűre ugyanaz, mint amit tegnap este kiötlöttem. A randomszerűen webcammal összekapcsoló chatszoba, kiegészülve annyival, hogy lehet ismerőst is hozzáadni. Egész hajnalig ezen kattogott az agyam, erre tessék.
2014. ápr. 9. 19:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ilyen oldal van világszerte.
2014. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!