Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wikipédiával kapcsolatban...

Wikipédiával kapcsolatban valaki segítség?

Figyelt kérdés

Új oldalt szeretnék létrehozni.

Valaki belinkelné azt az oldalt, ahol lehet csinálni az új lapot?

Mert én csak arról találtam mindenhol infót, hogy hogyan kell szerkeszteni, csak azt nem találtam meg hogy HOL !


2014. ápr. 10. 21:25
 1/2 TBa ***** válasza:

Wikipédiázz rá. :D


[link]

2014. ápr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Rákeresel valamire a wikin. Ha látod, hogy nincs róla szócikk, felajánlja neked, hogy megírhatod, úgy hogy rákattintasz a piros linkre. Megjelenik az oldal, lesz egy nagy fehér mező, ahova beírhatod a szöveget. Ámde nem irkálhatsz be mindenféle hülyeséget, ott szabályok vannak, amelyeknek meg kell felelni. Például magadról nem írhatsz szócikket, de ugyanúgy nem írhatsz a barátaidról, rokonaidról stb. sem, mert független források kellenek a cikkhez (a Fáccse, tecső, blog stb. nem azok). Azt sem szeretik a wikin, ha egy híres ember magáról ír szócikket - ezt csak úgy futólag megjegyzem. Miután végeztél a szöveggel, rámész a "Lap mentése" gombra bés voilà, meg is van a szócikk. Ha külföldi dologról írtál cikket, akkor össze tudod kapcsolni a többi wikivel, hogy immár a magyar cikk is megjelenjen a felsorolásban. Érdemes ezután feltüntetni a forrásokat.


Lehetőleg ne írj túl rövid szócikket, mert "szubcsonknak" fogják minősíteni. Ekkor kap öt napot, ha valaki e idő alatt kibővíti, akkor marad, ha nem, akkor megy a kukába. Azt gondolom te nem akarod. Már az is jobb, ha a csonk szintet eléri, attól még megmarad.


Wikipédia cikkeket írhatsz regisztráció nélkül és regeléssel is. Ha nem hoztál létre felhasználói fiókot, akkor az IP-címed fog látszódni a laptörténetben. Ha létrehoztál egy fiókot, akkor a userneved fog látszódni. (Egyébként el kell árulnom neked, hogy az adminok nem nagyon szeretik az IP-s szerkesztőket, ezt én is tudom, mert elég sokáig úgy írtam a wikibe.) Persze nem fognak kiutálni, ha IP-ről írsz, de azért nem szeretik, mert ezt kihasználva sokan anonim üzemmódban vandalizálják a Wikit. Szóval inkább regisztrálj egy fiókot magadnak. Nem nehéz, megadsz egy usernevet, az email címedet és egy jelszót, és sutty, meg is van a wiki fiókod.


Már úgysem nézel ide valszeg, de gondoltam, megosztom az egész csínját-bínját.

2020. febr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!