Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha töltök torrenten akkor azt...

Ha töltök torrenten akkor azt írja ki hogy 823.9kB/s de az előfizetésem 8 Mbit/s. Amivel töltök az kevesebb jóval nem? Speed testen meg rendesen jön a 8 Mbit/s. Most valójában mennyivel töltök torrenten ha 823.9kB/s ír? Nincsen 1 Mbit/s?

Figyelt kérdés

#internet #Kbps #MBit/s #megabit #mennyivel tölt
2014. ápr. 11. 12:03
 1/8 Youknowwho válasza:
Az pontosan 8 Mbit mivel az kb 800 kilobyte/mp. Nem azonos az hogy megabit és megabyte
2014. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindemellett pont a torrent az, ahol nem töltesz mindig maximummal...
2014. ápr. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

8Mbit~800kB, az hogy jött ki?


8 bit = 1 byte... szóval a 8 megás netnek kb. 1 MB/s-mal kellene töltenie (ami 1024kB/s).


A "probléma" abból adódik, hogy:


1. Bizonyos helyeken a szolgáltató nem tudja a megjelölt sebességet szolgáltatni, ezért írják a kisbetűs részben, hogy "garantált sebesség: x", ami mindig jóval kevesebb...


2. Torrentnél nem csak a te letöltési sebességed számít, hanem a feltöltők feltöltési sebessége is. Itt az sem mindegy, hogy egyszerre 3 embertől vagy 300 embertől töltöd le.


"Mindemellett pont a torrent az, ahol nem töltesz mindig maximummal..."

Érdekes... nekem pedig sokszor mgé gyorsabban is tölt, mint a névleges sebesség...

2014. ápr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Érdekes... nekem pedig sokszor mgé gyorsabban is tölt, mint a névleges sebesség..."


Épp te írtad, hogy a szolgáltatótól függ a letöltési sebesség, akkor miért lenne érdekes????


Mindemellett ha frissítést töltesz oprendszerre vagy emaíl mellékletet vagy egyéb cuccot akkor kapod a garantált maxot, ez pont torrentnél szokott kevesebb lenni. Most vagy nem érted mit akartam írni vagy nem érted...

2014. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy érdekes, mert nekem pl. pont a Windows update tölt lassabban (értsd: tegnap a win 8.1 update-et ingadozó sebességel töltötte pl.). Torrenttel meg volt már 5,1MB/s is a 40 megabites nettel...


Egy büdös szóval nem írtam azt, hogy a szolgáltató korlátozza a torrentet, vagy magát a P2P-t, ha erre célozgatsz... Arra értettem, hogy az ország eldugott kis szegletében eladja X szolgáltató a 10 megabites netet, aztán max. karácsonykor lesz annyi, máskor meg jó, ha 5...


Ki nem ért kit?

2014. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Egy büdös szóval nem írtam azt, hogy a szolgáltató korlátozza a torrentet"


Ezt én sem írtam, ha jól olvastad. Azt írtam hogy a szolgáltatótól függ. Ha torrentnél gyorsabban jön akkor azért van mert épp magasabb sávszélt kapsz, de ha épp kevesebbel jön, attól még FTP-n keresztül bőven lehet gyorsabb a letöltés mert nem függ a sebesség a feltöltőktől.


Ezért írtam, hogy torrentnél nem mindig van max sávszél, míg FTP-nél igen...


Kérdezőnek: A 800 Kb/sec az 6-7 Megabit/sec és mivel neked 10 megabites neted van ahol valószínűleg 5 megabit a garantált így nem lehet okod a sebességre...

2014. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Itt Szerbiába ( Szabadka ) nekem 60/30 Mbites optikai netem van ami például ha FTP szerverről szedek valamit, vagy a Google Drive-ra töltök fel valamit akkor tökéletesen is jön annyival, de a torrent akármennyi seeder vagy leecher is legyen, stabilan csak 5/5 Mbittel megy szóval a szolgáltató erősen korlátozza a dolgot.
2014. ápr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Mindent értek! :)
2014. ápr. 12. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!