Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mire volt jó a Google-nek,...

Mire volt jó a Google-nek, hogy kötelezővé tette a google+ profilunkhoz a valódi nevünk használatát?

Figyelt kérdés
Most az jobb nekik,hogy minden második ember "kulagép,kabbeaf#szomat google, anyád, haggyámá,noname... " és ehhez hasonló nevű a google szarságai miatt? :D
2014. ápr. 17. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A google törekvése is az mint a többi netes nagy szolgáltatóé. Azt elérni, hogy az emberek saját adataikkal legyenek fenn az oldalukon. Ez azért fontos, mert így egyedi, valós usereknek könnyebben lehet specifikus reklámokat adni. A kamufelhasználókkal nem tud mit csinálni a cég. Azok csak a "helyet foglalják". És a google bevételeinek nagy része még mindig a reklámból ered. szóval nekik nagyon nem mindegy...


Figyeld meg. A köv. lépés az lesz, hogy az egyértelműen kamunevű felhasználók kapnak egy mailt, hogy légy oly szíves add meg a valódi neved mert különben törlünk mint a sz**t. El fogják érni, hogy 50 millió (csak mondtam egy számot) kamu helyett legyen 15 millió valós felhasználójuk. Ebben az esetben is a kevesebb több. Aki meg használni akarja a szolgáltatásokat az megadja a valódi nevét. (kb ezt játszották el a g-mail fiók és youtube account "összevasalásnál is"). Legalábbis én így látom...

2014. ápr. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Aki használja a g+ szolgáltatást, mit tud elmondani róla? Van rajta számottevő felhasználó? A facebookhoz képest mennyiben hasznáható, miben más?

Én, ha köteleznének a saját névre (egyébként is, hogy ellenőrzik le, hogy valósnak tűnő nem sajátot vagy sajátot adok-e meg felszólítás után?) biztos, hogy alternatív mailszolgáltató után néznék. Facebook mellett meg csodálkozom, hogy egyáltalán él a g+. Youtube-nak abban a méretben tényleg nincs alternatívája, így ott nincs alter.

Ami szerintem sokkal durvább, hogy az okostelefonok helymeghatározásából felépítik az ingázásokat, helyváltoztatásokat, egyszóval az életeteket - használnak páran androidot - ezeket a statisztikákat is kiválóan fel lehet használni specifikus reklámozásra, használják is.

2014. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom,akkor a helymeghatározást kilehet kapcsolni,viszont nem is ezért tettem fel a kérdést,hanem mert idegesít a sok variálás.Mindenhol egységes felhasználónevem van általában,a saját nevemet nem fogom megadni sehol,akárki kéri.A kamufelhasználókat pedig hogy törölnék ki? Rengeteg van belőle,gondolom nem fognak önmaguk ellen dolgozni.Eddig legalább youtube-on is normális névvel volt fent mindenki,vagy legalább elenyészőek voltak a hülye nevű felhasználók,így viszont csak az lesz,nem tudom miért jó ezt így ráerőltetni az emberekre.Ami még idegölőbb,a gmail fiók,youtube fiók,és google+ fiók...hogy ezek összevissza vannak.Nekem pl. van egy profilom a youtube-hoz,de előtte véletlenül facebook-al csináltam az első profilomat,így most mindig azt jelzi elsődlegesnek,mindenhova azzal lép be automatikusan,a rendes profilom,amit használok,az pedig ebből nyílik meg... o.O
2014. ápr. 17. 09:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van keverés. Regeltem anno youtube-ra. Utána regeltem saját adatokkal g-mailre. A google szerette volna ha megszüntetem a youtube-os accom és a g-mailessel használom a íoutube-ot. Én azt választottam, hogy maradjon meg a régi is. Most a youtubeos accom bevonta a g-mailes acc alá. A két account között pedig mindig váltogatnom kell. Eléggé frusztráló.
2014. ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!