Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Elképzelhető ekkora baki vagy...

Elképzelhető ekkora baki vagy biztos hogy nem fordulhat elő ilyesmi: ugyanaz a gmail.com e-mailcím 2 embernek kiadva?

Figyelt kérdés

Egy ideje kapok egy embertől leveleket, aki azt állítja, hogy az ismerősének ugyanaz az e-mailcíme, mint nekem. Állítólag az ismerőse és én is megkapom az ismerősének küldött leveleit. Ezt én nem hiszem el.

A gmail.com-ról van szó.

Hogyan tudom felvenni a gmail.com ügyfélszolgálatával a kapcsolatot?

Szeretném ellenőriztetni azt, hogy valóban 2 azonos e-mailcímről van-e szó.

Szerintetek mit tegyek?



2014. ápr. 18. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez lehetetlen.

De ki tudod te is próbálni: küldj egy másik e-mail címről egy levelet arra a "közös" címre, amiben megkéred, hogy válaszoljon arra a levélre. Ha válaszol, akkor nagyot nézel, meg én is, és meg lehet próbálni felvenni a kapcsolatot a guglival. Különben meg valószínűleg tévedés.

(Mint amikor felhívnak, és keresnek valakit, aztán kérdőre vonnak, hogy mit keres nálad annak az illetőnek telefonja... volt már ilyen...)

2014. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem lehet 2 egyforma e-mail cím. Egyébként pedig, ha ez mégis igaz lenne, akkor nem csak ettől az embertől kapnád meg a leveleket, hanem az összes másik személynek szánt levelet is megkapnád. Illetve, ő honnan tudhatja, hogy te is megkapod ezeket a leveleket, hacsak nem te hívtad fel a figyelmét erre. Szerintem hajtsd el a jó ku**a annyába!

Summázva: az általad felvázolt szituáció nem lehetséges!

2014. ápr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az említett embertől már több e-mailt is kaptam az utóbbi időben.

Többször megkértem, hogy ellenőrizze az adott e-mailcímet. Ő váltig állította, hogy a cím pontos.

Ma írtam neki egy hosszabb e-mailt, amelyben elmagyaráztam neki a részleteit annak, hogy milyen következményei lehetnének annak az esetnek, ha 2 embernek ugyanaz lenne az e-mailcíme.

Újra megkértem, hogy ellenőrizze a címet. Végre megtette és kiderült, hogy egy kétjegyű számot kihagyott a címből.


(Nem tudom, hogy az első neki írt levelem elolvasásakor miért nem bírta megtenni, hogy ellenőrzi a címet, csak akadékoskodott, váltig állítva, hogy ő pontosan tudja a címet és állítása szerint az ismerőse is megkapta az e-mailjeit... Hamarabb utolérik a hazug embert...)


A lényeg, hogy végre rendeződött a helyzet, elnézést kért a levélíró a tévedéséért és a többi korábbi leveléért.


Nektek köszönöm, hogy írtatok!

2014. ápr. 18. 12:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is kaptam más leveleit, egy betűt elírt az illető, amikor az adott oldalra regisztrált. Szintén Gmail-es postafiók.
2014. ápr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen.

Valamikor beírta rosszul, majd később beírta a jó címet is, s "csoportos" címzéssel, vagy sok címre küldésnél bejelöli pl. a Kiss Pistát, meg a Kiss Pityut is. Így megkapjátok mind a ketten, míg ki nem töröli a Te címedet.

2014. nov. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!