Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha növelem a sávszélességet...

Ha növelem a sávszélességet 20Hz-ről 40-re az plusz pénzbe kerül havonta?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 25. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Te nem valószínű, hogy tudod növelni, maximum a szolgáltatód. Ez a "Hz", mint mértékegység meg honnan jön, azt nem tudom...
2014. ápr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A sávszélességet nem Hz-ben mérik.
2014. ápr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hol akarsz sávszélességet növelni? Ha az internetszolgáltatásodról van szó (és a Hz véletlenül került bele), természetesen igen, a nagyobb sebességet nyújtó hozzáférés drágább szokott lenni általában (de nem minden esetben, T-home-nál pl Netmánia csomagok megjelenése után a gyorsabb csomagok is olcsóbbak voltak, mint a régebbiek).


#2: a sávszélességet egyébként Hz-ben mérik. Az, hogy az adatátviteli sebesség közkeletű megnevezése is sávszélesség, szerencsétlen dolog, de ez van.

2014. ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"A sávszélességet nem Hz-ben mérik."

No ez nem teljesen így van.

A sávszélesség mértékegysége a Hertz.


Internet-szolgáltatásnál - a kérdező szerintem erre gondolhatott - adatátviteli sebesség van (amit szoktak sokszor pongyolán sávszélessségként aposztrofálni; ez kb olyan, mint amikor a kilogrammot súlyként állítják be, miközben az egy test tömegét jelöli); vagy berendezéseknél még szoktak megjelölni adatrátát (például Wifinél a 802.11g szabványnál 54 Mbps a maximum adatráta ami aggregáltan maximum 20-25 Mbps-ra képes).


Kedves kérdező, hogy meg tudjuk mondani, hogy mekkora havidíjra számíthatsz 20-ról 40 Mbps-ra (mert ez az adatátviteli sebesség mértékegysége), tudnink kéne melyik szolgáltató melyik csomagjára fizetsz elő!

2014. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, elnézést ha rosszul írtam a kérdést.

T-Home-nál vagyok.. mikor vettük az internetet 5Mb-os volt... de utána növelték 7,5-re mivel régóta náluk vagyunk... Csak azért ötlött fel bennem ez a kérdés mert a WIFI jelszót elfelejtettem és beléptem az admin részre, és láttam hogy a sávszélességet 20-ról 40-re fel lehet tenni. Köszönöm az eddigi válaszokat, és közbe én is válaszoltam a kérdésre nektek!

2014. ápr. 25. 18:03
 6/8 anonim ***** válasza:

"Csak azért ötlött fel bennem ez a kérdés mert a WIFI jelszót elfelejtettem és beléptem az admin részre, és láttam hogy a sávszélességet 20-ról 40-re fel lehet tenni. "

No az valóban sávszélesség: a rádiós Wifi-interfész sávszélessége. Ennek átállítása nem kerül semmibe, csak a saját, belső hálózatodat érinti.


A 802.11a, 802.11b és 802.11g szabványban egy-egy rádiós csatorna csak 20 MHz sávszélességű lehetett. A 802.11n szabvány egyik újítása az volt, hogy egy csatornának kétszer nagyobb sávszélesség állítható be, ez által kétszer nagyobb maximum adatátviteli ráta érhető el vele - legalábbis a router és a vezeték nélkül csatlakozó eszköz között optimális esetben.

Ehhez viszont a vezeték nélküli kliens eszköznek is ismernie kell a 802.11n szabványt.

2014. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a WiFi kiválasztott csatornájának a szélességét jelenti. Ha 40 Mhz-et állítasz be akkor egy bővítő csatorna is lesz, így szélesebb sávba fogja szórni a WiFi-t a router ( dióhéjban ).

A WiFi-n maximum elérhető sebességet javíthatod, ha erre a másik ( vevő ) oldal is alkalmas, de magát az internet sebességét nem.

2014. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Profik vagytok. Köszönöm szépen! :)
2014. ápr. 27. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!